نشریه محلی استان کرمان

 ص ۲ ۹ثبت نام طرح ترافيك براي خبرنگاران

لازم به ذكر است واحد خبرنگاران كه نماينده انجمن در آن حضور مستمر خواهد داشت، فعاليت خود را از روز يكشنبه يكم دي ماه آغاز كرده و مدارك متقاضيان را دريافت خواهند كرد.

دبير خانه انجمن صنفي روزنامه‌نگاران ايران دراطلاعيه‌اي از خبرنگاران عضو اين انجمن خواست از روز يك شنبه، اول دي با مراجعه به سازمان حمل و نقل ترافيك تهران نسبت به دريافت آرم طرح ترافيك اقدام كنند. در اين اطلاعيه آمده است:در پي موافقت و همراهي مسئولان محترم سازمان حمل و نقل ترافيك، تمامي اعضاي "انجمن صنفي روزنامه‌نگاران ايران" كه متقاضي استفاده از آرم ترافيك براي سال 1388 هستند، مي‌توانند با مراجعه به سازمان حمل و نقل ترافيك نبش جلال آل احمد و بزرگراه كردستان اقدام به ثبت نام نمايند.روزنامه نگاران متقاضي بايد با در دست داشتن اصل و كپي مدارك ماشين (سند مالكيت خودرو، كارت خودرو، برگه‌هاي پرداخت عوارض شهرداري و خلافي، معاينه فني) و كارت داراي اعتبار "انجمن صنفي روزنامه نگاران ايران" به واحد خبرنگاران جنب واحد صدور آرم سازمان مذكور رجوع كنند.لازم به ذكر است واحد خبرنگاران كه نماينده انجمن در آن حضور مستمر خواهد داشت، فعاليت خود را از روز يكشنبه يكم دي ماه آغاز كرده و مدارك متقاضيان را دريافت خواهند كرد.در ضمن متقاضيان بايد مبلغ 200 هزار ريال به شماره حساب 3110010010004 (سيبا) بانك ملي به نام سازمان حمل و نقل ترافيك تهران واريز نمايند.

ص ۲)سود دلالان 10 برابر باغداران

دلالان و واسطه ها با خرید مرکبات شهرستانهای جنوبی و فروش آنها در بازارهای میوه استانهای دیگر بیش از 10 برابر کشاورزان سود می برند و موجب ضربه زدن به صنعت کشاورزی  می شوند.

عدم وجود سیستم مشخص در زمینه فروش محصولات کشاورزی و رساندن محصولات به دست مصرف کننده نهایی علاوه بر افزایش قیمت این محصولات سبب دلسردی کشاورزان در تولید محصولات مختلف نیز می شود.

این در حالی است که به دلیل پایین بودن قیمت خرید دلالان از کشاورزان، هزینه های بخش تولید نیز جبران نمی شود به طوری که کشاورزان در جبران هزینه های مختلف تولید محصول نیز ناکام می مانند.

در سالهای اخیر با افزایش هزینه های تولید از جمله سم و کود این روند تشدید شده است در سالهای اخیر خشکسالی شدید و پایین آمدن سطح آبهای زیرزمینی و خشک شدن قنوات نیز خسارات جبران ناپذیری به کشاورزان وارد کرده است که در بسیاری از موارد حتی قادر به پرداخت اقساط وامهای خشکسالی نیز نیستند.

در چنین شرایطی افراد سودجو با توجه به در دست داشتن بازار در فصول برداشت محصولات مختلف اقدام به پیش خرید محصولات یا خرید با قیمت بسیار نازل از کشاورزان می کنند که همین مسئله سبب می شود کشاورزان با دلسردی از تولید محصول مرغوب خودداری کنند و در مواردی محصولات جایگزین را در سالهای بعد کشت نمایند.

یکی از مواردی که به دلیل وجود دلالان در بازار اتفاق می افتد تفاوت زیاد قیمتها در بازار عرضه است که سود آن به جیب دلالان و افراد سودجو می رود.

به طوری که محصول پرتغال تولیدی در باغهای این شهرستان 200 تا 300 تومان توسط دلالان خریداری و در بازار استانهای دیگر تا دو هزار و 500 تومان به فروش می رسد که در این میان فشار حاصل از این دلال بازی بر دوش کشاورزان و مصرف کنندگان نهایی وارد می شود.

یکی از پرتقال کاران شهرستان بم در این زمینه می گوید: در صورت ادامه این روند نمی توانیم هزینه هایی را که در جهت تولید محصول کرده ایم بازگردانیم چه برسد به اینکه سود فروش محصول را داشته باشیم.

وی افزود: خشکسالی و سرمازدگی از یک طرف و وجود دلالان از طرف دیگر باعث شده است هیچ رغبتی به تولید محصولات نداشته باشیم به طوری که حتی درختان پرتقال را برای برداشت محصول بیشتر حرص نکرده ایم چون پول دستمزد کارگران نیز جبران نمی شود.

وی خواستار خرید تضمینی یا توافقی محصولات کشاورزی از جمله پرتغال در شهرستان بم شد.

این باغدار عنوان کرد: در صورت ادامه این روند در سالهای آینده از کشت مرکبات و سرمایه گذاری در تولید مرکبات خودداری خواهد کرد.

مدیر جهاد کشاورزی بخش ریگان شهرستان بم در این زمینه گفت: بهترین راهکار برای برخورد با دلالان تشکیل اتحادیه باغداران و ایجاد تشکیلاتی توسط باغداران در خصوص انتقال محصول به بازار مصرف است.

محمد جلالی افزود: در روزهای اخیر شاهد سو استفاده واسطه ها و ضرر باغداران مرکبات در شهرستان بم هستیم که موجب ضربه به کشاورزی بم خواهد شد.

وی تصریح کرد: باید تشکل باغداران بم با اقتدار در این زمینه وارد شود و قیمت نهایی را تعیین و محصول را به خریدار برساند.

جلالی یکی دیگر از راه های حل این مشکل را وارد شدن بخش دولت از طریق سازمان تعاون روستایی دانست و گفت: این سازمان باید با ایجاد سیستم خرید توافقی محصول از باغدارن حمایت کند.

مدیر جهاد کشاورزی ریگان عنوان کرد: عدم وجود انبار و سیستم نگهداری محصول، باغداران را مجبور به فروش محصول با قیمت پایین می کند و در کنار آن نبود سیستمهای مکانیزه برداشت و بالا بودن هزینه ها سود آوری این محصول را برای کشاورزان پایین آورده است.

معاون استاندار کرمان نقش عشایر در دوران دفاع مقدس را مهم ارزیابی کرد

 

ص ۲)سرپرست معاونت سياسي، امنيتي استانداري كرمان نقش عشاير در دوران دفاع مقدس را مهم عنوان كرد.

"حسين فتاحي" در همايش معتمدين و سران ايلات و عشاير استان افزود: عشاير طي اين دوران با رشادت‌ها و دلاورمردي‌هاي فراوان وفاداري خود را به نظام مقدس اسلامي نشان دادند.

وي با اشاره به سختي‌ها و مشكلات فراوان عشاير در طول دوران جنگ تحميلي، ادامه داد: آنان با تحمل سختي‌هاي فراوان، كوچكترين شكايتي را از آن دوران سخت بروز ندادند.

وي با اشاره به اينكه عشاير هميشه و در همه زمان‌ها ياريگر نظام جمهوري اسلامي هستند، رفع مشكلات اين قشر از جامعه را از وظايف امروز مسوولان عنوان كرد.

فتاحي، بروز پديده خشكسالي را از مشكلات مهم عشاير استان كرمان برشمرد و خواستار رفع مشكلات اين قشر از جامعه از سوي مسوولان شد.

در ادامه، تعدادي از عشاير استان خواسته‌هاي خود را از قبيل ايجاد مشاور امور عشايري در استانداري، رفع مشكل آب آشاميدني، ايجاد دبيرستان دخترانه و حضور پزشك در اين مناطق مطرح كردند.

همايش معتمدمين و سران ايلات و طوايف استان با هدف تقويت نقش ايلات و عشاير در تحقق ارتش ۲۰ميليوني، احيا و گسترش نقش عمده عشاير در بنيه دفاعي و امنيتي كشور به مدت يك روز در كرمان برگزار شد

 

ص ۲) اعلام شرايط تقاضاي ابطال کارت معافيت پزشکي

رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا شرايط تقاضاي ابطال کارت معافيت پزشکي را اعلام کرد.سردار محمدجواد زاده‌كمند، رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا، در حاشيه حضور در مرکز نظارت همگاني ناجا (197) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعدادي از مشمولان وظيفه عمومي كه در گذشته در چارچوب قانون خدمت وظيفه عمومي به دليل بيماري ‌هايي كه داشته اند درخواست معافيت پزشكي كرده و معاف شده اند و كارت معافيت پزشكي نيز براي آنها صادر شده است که در حال حاضر به دليل مشكلاتي كه در زمينه استخدام دارند، تقاضاي ابطال كارت معافيت پزشكي و اعزام به خدمت را دارند که‌ اين موضوع پس از بررسي‌ هاي صورت گرفته به تصويب ستاد كل نيروهاي مسلح رسيده و با رعايت چند شرط با تقاضاي ابطال كارت معافيت اين افراد موافقت شد.وي افزود: سلامت کامل جسمي، روحي و رواني‌ اين افراد بايد توسط شوراي پزشکي سازمان وظيفه عمومي ناجا براي انجام خدمت سربازي تاييد شود و شرط دوم تاييد صلاحيت امنيتي مشمولان توسط حفاظت اطلاعات ناجا است.سردار زاده کمند تصريح کرد: سن مشمولان زير ديپلم،‌ ديپلم و فوق ديپلم حداکثر 30 سال ، کارشناسي حداکثر 33 سال، کارشناسي ارشد حداکثر 36 سال و دکتري حداکثر 40 سال بيشتر نباشد.زاده‌كمند در ادامه گفت: سن مشمولان زير ديپلم،‌ ديپلم و فوق ديپلم حداكثر 30 سال، كارشناسي حداكثر 33 سال، كارشناسي ارشد حداكثر 36 سال و دكتري حداكثر 40 سال بيشتر نباشد.وي ادامه داد: اين افراد نمي‌توانند ساير معافيت‌ها را درخواست کنند و همچنين هزينه معاينات تخصصي اين مشمولان بر عهده خودشان است

 

+ نوشته شده در  شنبه سی ام آذر 1387ساعت 16:7  توسط اعضا هیئت تحریریه | 

(ص ۳)اهمیت شفافیت و پاسخگویی در نظام اداری  کشور

عتماد عمومی یکی از سرمایه های اجتماعی است که وحدت را در سیستم های اجتماعی ایجاد و حفظ نموده و ارزشهای مردم سالاری را پرورش می دهد . اعتماد عمومی پیوند شهروندان را با نهادها و سازمانهایی که نمایندگان آنها هستند برقرار می کند و بدین طریق مقبولیت و اثر بخشی دولت مردم سالار افزایش می یابد . همچنین سطح قابل قبول اعتماد شهروندان به دولتمردان تنها سطحی متوسط  ما بین عدم اعتماد و اعتماد مفرط است چرا که یکی رکود در انجام امور را باعث شده و دیگری مسیر نقد و اصلاح عملکرد دولت را مسدود می سازد . پس اعتماد سازی را از طریق اصلاح تشکیلات ، فرایندها ، نهادها ، فن آوری ها ، فرهنگ ها ، نیروی انسانی و مدیریت بر مبنای اصل پاسخگویی و شفاف سازی ، اعتماد عمومی را به عنوان یکی از ارکان حاکمیت هر نظام سیاسی و مبنای مقبولیت آن به ارمغان آورده و اعتماد و اتکاء متقابل دولت و ملت را تحکیم می بخشد حال آن که وظیفه دولت مدیریت صحیح این اعتماد عمومی و افزایش میزان آن است .

بنابراین در راستای پیشگیری از بروز فساد که به عنوان یکی از مهمترین نشانه های عدم وجود شفافیت و پاسخگویی صریح و عامل اختلال و سلب اعتماد عمومی نسبت به حکومت می باشد ضرورت پرداختن به بحث پاسخگویی دولتمردان به مردم اجتناب ناپذیر بوده و نظارت همگانی که از مهمترین شیوه های نظارت بر حکومت می باشد را نهادینه و تقویت خواهد نمود . با وتوجه به اینکه نظارت عمومی عامل مهمی برای ایجاد و تحکیم شفافیت و پاسخگویی در نظام اداری ایران و تسریع کننده توسعه پایدار اقتصادی و اجتماعی در کشور می باشد ، ناچاراً می بایست با لحاظ نمودن شرایط خاص اقتصادی ، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران یک مدل کارآمد و بومی برای شفاف سازی و پاسخگویی دولت در راستای پیشگیری از بروز فساد و ارتقاء سلامت نظام اداری طراحی و تدوین و نهایتاً به اجرا در آورد .

شفافیت را به عنوان یکی از مهمترین و موثرترین عامل مبارزه با فساد می توان از منظر و نگرشهای مختلف نگریست که به دنبال ایجاد حکومتی شفاف (بعد حکومتی شفافیت) باری تشکیل جامعه ای شفاف و آشنا به قانون و قانون نگر(بعد مردمی شفافیت) و رفع پیچیدگی های رفتاری مردم ایران می باشد . ادامه دارد...

اصلاح شده زیر نویس

26 آذر لغایت 1 دی ماه هفته حمل و نقل و راهداری بر تمامی تلاشگران عرصه ی حمل و نقل جاده ای و راهداران سخت کوش مبارک باد

 روابط عمومی ادازه کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان

(ص ۳)تغذیه  و سلامتی

اعجاز خوراکیها در پیشگیری و درمان بیماری ها

 راه طولانی شدن عمر انسان : در مطالب گذشته عرض شد چگونه سیستم دفاعی بدن را تقویت کنیم چه غذاهایی را بخوریم و از خوردن چه غذاهایی واقعاً باید پرهیز کنیم اما یکی دیگر از راههای عمر طولانی شدن عمر ما خوردن قارچ است قارچ سبب می شود سیستم ایمنی بدن تقویت شود و طول عمررا افزایش بیابد افرادی که سستم ایمنی بدنشان قوی نیست و همچنین دیابتی ها و بیماران قلبی قارچ را حتماً در برنامه غذایی خود بگنجانند، قارچ حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات  و آهن می باشد که کلسترول خون را کاهش داده و گردش خون در بدن را تنظیم میکند و همچنین از بین برنده ی ویروس های مخرب گلبوب سفید خون است پس بهتر است به جای دارو برای سلامتی و طول عمر خوراکی که خداوند تبارک و تعالی آفریده مصرف کنیم و شاداب باشیم .

 یکی از روشهای مصرف قارچ سالاد اسفناج و قارچ است که بسیار مقوی و مفید است . طرز تهیه ی : 2 عدد گوجه ، 120 گرم قارچ ، یک عدد پیاز ، 25 گرم شاهی ، 200 گرم برگ اسفناج و نمک و فلفل به مقدار کافی.

- دیابت و گوجه فرنگی: یکی دیگر از خوراکیهایی که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و طولانی شدن عمر می شود خوردن گوجه فرنگی که علاوه بر وجود ویتامین C ویتامینهای گروه B را نیز در خود جا داده، مصرف آب گوجه فرنگی به مدت 3 هفته موجب رقیق شدن خون شده و با خاصیت کاهش تجمع پلاکت ها از انعقاد خون که معمولاً در بیماران دیابتی رخ می دهد جلوگیری میکند  این بیماران از آب گوجه فرنگی به میزان زیادی بنوشند تا از خطرات ناشی از چسپندگی پلاکت و از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی و سکته های قلبی و مغزی ایمن شوند . زیرا دومین علت مرگ ایرانیان فشار خون بالا، قند و چربی خون ، چاقی ، غلظت خون  استرس و فشارهای روحی، نبض شرایین و حرکت لخته های خون عروق مغزی دچار گرفتگی و نرسیدن اکسیژن و در نتیجه تخریب بافت مغزی می شود . گوجه فرنگی در کنار توصیه های غذایی که قبلاً اعلام شد اگر نگوییم اصلاً مطمئن باشید حداکثر 95 درصد شما دچار این بیماری ها نخواهید شد در ضمن خوردن خوراکیهای یاد شده و  باعث سفیدی و جوانی چهره نیز خواهد شد .

- پیتزا یا پرتقال : کسانی که با بو و مزه  این خوراکی شیطانی دستگاه گوارشی خودشان را فریب می دهند آیا فکر کرده اند عصاره ی مرگ و بیماری را وارد بدن خودشان کرده اند ، کالباس ، پنیر پیتزا ، سس ، نوشابه مصرفی همگی علاوه بر اثرات مخرب دراز مدتی که در بدن شما باقی می گذارند سیستم دفاعی بدن را فوق العاده تضعیف می کنند .

متاسفانه کارشناسان تغذیه از طریق برنامه های تلویزیون اعلام می کنند خوردن یک بار پیتزا در هر 10 روز خیلی اشکال ندارد در اشتباه هستند تمامی خوراکیها و تنقلاتی که از تلویزیون تبلیغ می شوند برای بچه ها و بزرگتر ها خیلی خیلی مضر هستند به بچه ها ساندویچ پنیر و مغز گردو بدهید،معجون طبیعی با ترکیب خرما، کشمش ، مغز بادام و کنجد و... بدهید ، سیب و نارنگی و پرتقال بدهید ، پرتقال منبع غنی ویتامین ث می باشد، ویتامین ث یکی از عوامل مهم مهارکننده سرطان است پرتقال را با لایه سفید رنگ زیر پوست و لایه های نازک داخل پرتقال مصرف کنید از خواص دیگر این میوه پیشگیری از عفونتهای ویروسی است و همچنین دارای مقداری کلسیم ، پتاسیم ، نیاسین و اسید فولیک هم هست . پرتقال را مانند سیب پوست کنید سفید رنگ روی آن بماند و بعد با قطعات کوچک در آب میوه گیری بریزد و مصرف کنید .ادامه دارد....

تهیه و تنظیم : سید مهدی هاشمی

کارشناس امور اجتماعی استانداری

 اگهی مناقصه شماره ۱۴۴/۳۵-۸۷داخلی ویک کاد ر در صفحه اول( ۸/۱صفحه داخلی

شرکت مخابرات استان کرمان در نظر دارد بهسازی ونوسازی محوطه وایستگاه ۴۱۶ جیرفت را از طریق برگزاری مناقصه به بخش خصوصی واگذار نماید.لذا کلیه اشخاص حقوقی که داری تائیدیه سازمان مدیریت وبرنامه ریزی ویا کارت بیمانکاری میباشند ودر این رابطه فعالیت دارند می توانند حداکثر تا تاریخ ۴/۱۰/۸۷با برداخت مبلغ ۵۰ هزار ریال بحساب ۹۰۰۰۲ بانک ملی شعبه مخابرات کرمان کد ۸۰۳۶جهت  در یافت اسناد مناقصه به نشانی کرمان-بلوار جمهوری اسلامی-خیابان امام جمعه- خیابان ملک- طبقه هم کف واحد امور قراردادهای این شرکت مراجعه ویا از طریق نما بر با ارسال درخواست ورسید وجه برداخت شده اقدام نمایند.

تاریخ تحویل باکات:۱۵/۱۰/۸۷

تاریخ بازگشائی باکات:۱۶/۱۰/۸۷

شماره تلفن تماس:۲۲۰۸۲۲۸ -۲۲۰۸۲۲۴ -۲۲۰۸۲۴۴

شماره نمابر:۲۲۲۲۰۲۰ - ۲۲۰۸۲۴۰

سایت اینرنتی:

www.kermantel.ir و www.irantelecom.ir

+ نوشته شده در  شنبه سی ام آذر 1387ساعت 15:49  توسط اعضا هیئت تحریریه | 

(ص ۴) نامه های فاطمه

 به مستضعفان نظاره کنید که مولا علی (ع) رهبر مظلومان و ترازوی عدالت چنین می گوید :«سپس خدا را ! خدا را در خصوص طبقات پائین و محروم جامعه ، که هیچ چاره ای ندارند ، [و عبارتند ]از زمین گیران ، نیازمندان ، گرفتاران و دردمندان همانا درا ین طبقه ی محروم گروهی خویشتند داری کرده  و گروهی به گدایی دست نیاز بر می دارند ، پس برای خدا پاسدار حق باش که خداوند باری این طبقه معین فرموده است :بخشی از بیت المال، و بخشی از غله های زمین های غنیمتی اسلام را در شهری به طبقات پایین اختصاص ده ، زیرا برای دورترین مسلمانان همانند نزدیک ترین انان سهمی مساوی وجود دارد و تو مسئول رعایت ان می باشی . مبادا سرمستی حکومت تو را از رسیدگی به آنان باز دارد ، که هرگز انجام کارهای فراوان و مهم عذری برای ترک مسئولیت های کوچک تر نخواهد بود.  همواره در فکر مشکلات انان باش ، از انان روی برمگردان ، به ویزه امور کسانی را از آنان بیشتر رسیدگی کن که از کوچکی به چشم نمی آیند و دیگران آنان را کوچک می شمارند و کمتر به تو دسترسی دارند و...من از رسول خدا(ص) بارها شنیدم که فرمودند:« ملتی که حق ناتوان را از زورمندان، بی اضطراب و بهانه ای باز نستاند ، رستگار نخواهد شد». پس درشتی سخنان ناهموار انان را بر خود هموار کن ،و تنگ نظری و خود بزرگ بینی را از خود بدورساز تا خدا درهای رحمت خود را به روی تو بگشاید ، و تو را پاداش اطاعت ببخشاید . آنچه به مردم می بخشی بر تو گوارا باشد و اگر چیزی را از کسی باز می داری با مهربانی و با پوزش خواهی همراه باشد .»      پس ما را دریابید که ما؟!

یک هشت صفحه داخل(3)

آگهی مناقصه شماره 11/02-830

واگذاری امور نگهداری شبکه کابل و هوائی مرکز دوم و سوم با مصالح

 اداره مخابرات شهرستان جیرفت در نظر دارد امور نگهداری شبکه کابل و هوائی مرکز شهید حسین زاده و سوم را از طریق برگزاری تشریفت مناقصه به بخش خصوصی واگذار نماید لذا از کلیه اشخاص حقوقی واجد الشرایط که دارای تائیدیده صلاحیت از اداره کار و امور اجتماعی که در این زمینه فعالیت دارند دعوت بعمل می اید ضمن واریز مبلغ پنجاه هزار ریال به حساب 90002 نزد بانک ملی شعبه 17 شهریور جهت خرید اسناد به اداره مخابرت شهرستان جیرفت واقع در خیابان آزادی واحد کنترل و نظارت مراجعه نمایند . م/الف 1232

 ضمناً هزینه انتشار به عهده برنده مناقصه می باشد

 خرید اسناد تا تاریخ : 10/10/87

 مهلت تحویل پاکت تا تاریخ : 21/10/87

 شماره تلفن تماس: 2216080

شماره نمابر : 2312006

اداره مخابرات شهرستان جیرفت

(ص ۳)مدیریت مشارکتی

 مدیریت مشارکتی ارتباط دائم متقابل و نزدیک بین مدیریت ارشد کارکنان است

 مدیریت مشارکتی به معنای مشارکت افراد مناسب ، در زمان مناسب ویران انجام کار مناسب است . مشارکت کارکنان در کارهایی که به خود انان مربوط می شود ، مشارکتی داوطلبانه ارادی و آگاهانه خواهد بود که این درگیری شخصی را تشویق می کند که به تحقق هدفهای گروه کمک کند و در مسئولیتها پیامدهای انها سهیم شود .

مدیریت مشارکتی دو هدف عمده را دنبال می کند ، نخست ارج نهادن به ارزش های انسانی و به یاری طلبیدن افرادی که به نوعی با زمان در ارتباط اند . دوم رسیدن به هدفهای از پیش تعیین شده به کمک همین افراد.

یکی از عوامل اصلی موثر در اجرای مدیریت مشارکتی صداقت مدیریت است . کارکنان سازمان باید از صداقت مدیریت اطمینان کامل داشته باشند و به خوبی از دلایل آن آگاه باشند. در این صورت با مشارکت دادن کارکنان در امور سازمانی می توان نتایج و پیامدهای همه جا بنده ای را برای سازمان و کارکنان آن فراهم آورد . در نظام مشارکت سازمان ، مدیران و کارکنان به تبادل نظر با یکدیگر می پردازند و همین امر منجر به ایجاد محیطی دوستانه و توام با اعتماد و اطمینان متقابل در سازمان می شود . کارکنان با مشارکت در کارها خود را در سود و زیان سازمان سهیم می دانند و همه تلاش خود را با کمک مدیران در جهت افزایش کارائی و اثربخشی سازمان به کار می گیرند .

 پیمان سلاجقه کارشناس ارشد مدیریت

ص ۳)گدایان غده های چرکین شهر کرمان

(افشین و آرمین 9 و 11 ساله و مادرشان هر سه نفر معتاد به هروئین )

 بعضی از داستان ها انگار نه هیچ وقت کهنه می شوند و نه مردم از شنیدن آنها خسته ، متکدیان غده های چرکینی هستند که برای دیدن آنها نیازی به جستجو نیست همه مردم به خصوص صاحب نظران عرصه ی تربیت ، فرهنگ و اجتماع می دانند در کنار تکدی گری کج روی های اجتماعی اعم از سرقت ، توزیع و مصرف مواد مخدر ، فحشا و غیره وجود دارد و بیشتر مواقع علت تکدی گری اعتیاد به مواد مخدر می باشد . گدایان اصولاً برای رسیدن به مقصود خود داستانهای غلو شده صحبت از بدبختی و بی پناهی ، خرید دارو ، بازگشت به شهر و دیار خود نگهداری از بچه یتیم ، بیمار و غیره دست گدایی به سوی مردم در چهارراه ها، جلوی مساجد و مجتمع پزشکان ، ترمینال های مسافربری و غیره دراز کرده و تیرهای زهراگین با چرب زبانی و مظلومی نمایی به سوی مرکز احساسات و عواطف مردم و رهگذران شلیک می کنند و بعضاً به قسم و التماس هم متوسل می شوند و گاهی هم موضوع بیماری ، معلولیتهای جسمی و روانی را برای به رحم آوردن دل دیگران مطرح می کنند . در این میان جمعی از متکدیان هم با شیوه مدرنتری با ظاهری آراسته به همراه همسر و فرزند اعلام درماندگی و تقاضای کمک می کنند خلاصه شیوه های متفاوتی به کار می گیرند . لیکن اگر مردم با کمی تامل و تفکر فارغ از احساسات از کانال درست صدقه و کمک خود را به دست مستمند واقعی برسانند به مرور این بساط جمع شده و دست افراد فرصت طلب و مفت خور کوتاه می شود . براساس تحقیقات این جانب گدایانی پول شما را به آقای الف-ر ، ع-س و خانم ت- و ، ... برای خرید هروئین و دیگر مواد مخدر می پردازند خانمی که به اتفاق همسر و فرزندش وارد این کار کثیف شدند بخشی از این پول را صرف خرید مواد کرده و به اتفاق مصرف می کنند ، در حاشیه شهر خانمی به اتفاق فردی افغانی مشغول مصرف هروئین بودند دو فرزند این خانم افشین و آرمین 9 و 11 ساله با موهایی طلایی معتاد به هروئین ،آرمین یک ماه بعد فوت می کند مادرش بدون هیچ عاطفه ای می گفت نمی دانم بچه ام چه شد مرد ولی همسایه ها می گفتند تزریق کرده و مرده است براساس مصاحبه ای که با 21 نفر گداهای سطح شهر داشتم بالای 70 درصد آنها در حاشیه های شهر کرمان زندگی می کردند که تعدادی از آنها می گفتند مستاجر هستند بعضی از اینها اعلام می کردند  فقط و عده ای یک حبه تریاک می کشند ، یکی می گفت معتاد نیستم ناراحتی اعصاب دارم قرص می خورم بعضی هم خودشان را لو می دادند که فلانی دروغ می گوید خودش و زنش دوا می کشد اغلب متکدیان مهاجران روستاها و شهرهای کوچک هستند که به مرور شرم و قبح این کار در نظرشان کم رنگ شد . و بعضی از آنها هم نیازمند واقعی هستند با نداشتن اعتیاد در بدترین شرایط در حاشیه شهر زندگی می کنند . تعدادی هم وارد یک سیستم مافیایی شده و بخش اعظم درآمد خود را به صاحب کار می دهند به راستی چه کسی مقصر است ؟ آقا و خانم محترم قطعاً با نیت خالص کمک می کنند ولی این مساعدت شما آلونکی را ویران می کند یکی از متکدیان غیربومی می گفت من بیمارم ، هپاتیت دارم خدا خیرشان بدهد کرمانی ها خوب کمک می کنند با خودم گفتم بی علت نیست که می گویند کرمان هم بهشت گدایان است . حال آنچه در این راستا مهم است یکی بحث گداپروری و دیگر عملکرد دستگاهها و نهادهای دولتی و خیریه ها است که هم شرافتمندانه آنان را حمایت نمایند برای ریشه کن کردن این پدیده ی زشت دستگاه های متولی هیچ یک پاسخگو نیستند به راستی اشکال کار کجاست. کمبود و نبود اعتبار ، نبود برنامه و راهکار روشن و مشخص ، عدم همکاری و هماهنگی و تلاشهای مستمر دستگاههای مسئول ، به نظر بنده بهترین راه برای مقابله ، ساماندهی و پیشگیری از این پدیده زشت واگذاری مسئولیت به یک دستگاه یا حتی وزارتخانه می باشد و در کنار آن همه همکاری مستمر دستگاههای مرتبط و کمک گرفتن از بخش خصوصی و خیریه ها است اول باید ضمن اطلاع رسانی دقیق و انجام کارهای فرهنگی ریشه ها و عوامل تکدی گری را هم با ابزار مناسب یافته تا هر چه زودتر به این پدیده زشت و نامبارک خاتمه دهیم تا ان شاء ا... کرمان هم مانند تبریز و یزد و خیلی شهرهای دیگر این معضل زشت را نداشته باشد .

 

 

+ نوشته شده در  شنبه سی ام آذر 1387ساعت 15:17  توسط اعضا هیئت تحریریه | 

(4-صفحات داخلی ص 3)نامه سرگشاده جمعی از کشاورزان جنوب استان به ریاست محترم جمهوری

کاکا دلم گر گرفته

در بخشی از این نامه ضمن اشاره به بخشهای از مشکلات موجود به دلیل نزدیک به 10 سال خشکسالی وعواقب آن از وضعیت مدیریت بحران در این مناطق ومدیریت سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان به شدت انتقاد شده است واز ریاست محترم جمهوری خواستار رسیدگی به وضعیت این نابسامانیها شده اند.در بخشی از این نامه امده است:

ریاست محترم جمهوری ،ما کشاورزان اسیب دیده وفقیر شده جنوب استان کرمان،به اطلاع حضرتعال میرسایم به دلیل بیش از 10سال خشکسالی متوالی در این مناطق از زندگی سافط شده و هیچ راه امرار معاشی به جزء کشاورزی نداشته که با وضیت پیش امده توان اداره کردن خرج ومخارج زندگیمان را نداریم.اما انچه بیش از این نگران کننده است مشکلات مضاعف برخشکسالی است که کشاورزان با ان مواجهند وچنانچه راه حلی عاجل در نظر نگیرید پیامدش با باری تعالی است،که در ادامه به اهم آن میپردازیم:

1-خشکسالی:جناب رئیس جمهور اگر در زمان حضرت یوسف(ع) مصر 7 سال خشکسالی را تحمل کرد،ما کشاورزان بی کس جنوب استان وارد دهمین سال خشکسالی میشویم،با این تفاوت مهم که مصر یوسفی داشت کا با درایت وکمک از علم پیغمبری خود مصر را از این بلای خانمانسوز بگذراند،اما بر اثر عدم توجه گذشته وکم شانسی ما هرلحضه برمشکلات ما افزوده می شود.

از سوی دیگر باتقسم طبیعی استان به دو منطقه شمال استان وجنوب استان وانتخاب اکثر مدیران ارشد استان از شمال استان وباند بازیهای جناحی برای ما جنوبی ها محلی از اعراب باقی نمانده است.به عنوان نمونه ،مدیران ارشد استان،مدیر کل هاومعاونین انها از شمال استان میباشند.این درحالی است که در جنوب استان علارغم حضور نیروهای قوی وبا تجربه مدیر سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان به شکلی اورژانسی جهت حل مشکلات جنوب جای خود را به مدیری غیر بومی داد که انتظار میرفت با حضور وی تغیرات اساسی در وضعیت کشاورزی جنوب استان ایجاد شود اما با گذشت زمان زیادی از انصاب وی جهت قضاوت درست، می توان از کشاورزان زحمت کش جنوب استان وضعیت را جویا شوید تا درستی یا اشتباه بودن ای انتصاب ضربتی پی ببرید.

جناب رئیس جمهور ؛استان کرمان دارای دو سازمان جهاد کشاورزی می باشد یکی در شمال استان ودیگری درجنوب استان کرمان ،اما با وجود اینکه جنوبش بیشترین خسارات ناشی از خشکسالی را دیده است ولی در تقسیم اعتبارات ملی واستانی که بیشترین استحقاق  کمک ر در بخش کشاورزی را دارد از لحلظ تقسیم اعتبار کمتر لحاظ شده است.ایا با نظر ریاست محترم جمهوری،حداقل چنیدین اداره کل درجنوب استان نبوده ونیست؟

جناب رئیس جمهور،عملا می بینیم که اعتبارات کلان در شمال استان کرمان خرج می شود وتولید در جنوب صورت می گیرد.با عرض پوزش به قول ما جنوبیها؛"محروم مرغ در جنوب قدقد میکند ولی تخمش در کرمان است."

2-بدهی بانکی:جناب رئیس جمهور:بانکها عامل وام های کشاورزی در حال صدور اجرائیه و وصول وام هایشان از صاحبان درختان خشکیده،قنوات بایر،چاههای اب فرو رفته وسفر های خالی از نان وخجالت کشیدن نان اوران خانواده هااز روی عیال واولاد خود هستند.اصولا کسی در جنوب استان نیست که به بانکها بدهکار نباشد ودر صورتی که بانکها مطالباتشان جدی باشد باید بزرگترین زندان دنیا را ر جنوب استان ساخت.

3-واردات محصولات کشاورزی بلای جانمان است.

جناب رءیس جمهوری ،قسمتهای از جنوب استان که با عنایت خداوندوتلاش مردم توانسته اند بر روی پای خود بایستند وحرفی برای خود داشته باشند،به دلیل واردات بی موقه وپایین بودن تعرفه واردات محصولات کشاورزی در فصل برداشت این کشاورزان را بامشکل روبرو کرده است.ای کاش مدیرانی که به فکر پایین بودن بازار محصولات کشاورزی هستند کمی هم به فکر کشاورزان بودند،شاید بد نباشد حالا که بحث یارانه ها در کشور داغ است بگوییم که در حقیقت بزرگترین یارانه را به جامعه در حال حاضر کشاورزان پرداخت مینمایند.جناب رئیس جمهور،بر طبق امار سازمان جهاد کشاورزی جیرفت وکهنوج،ما کشاورزان  این مناطق در سال 5/3 میلیون تن تولید می کنیم ،ما در تولید مرکبات در کشور مقام چهارم،در طرح استمرار سیب زمینی وپیاز مقام اول،در کاشت گلخانه که در حقیقت گلخانه طبیعی دنیا را داریم صاحب مقام هستیم،اما سود واقعی دسترنج کشاورزان زحمت کش به جیب دلالان ومیدان داران می رود،چرا در جنوب استان با وجود استعدادها وپتانسیلهای موجود هنوز بسیاری از کشاورزان محصولات خود را به صورت خام در اختیار کارخانه داران ودلالان خارج از استان قرار میدهند،این درحالی است که اگر سرمایه گذاری لازم در این مناطق صورت گیرد وزیرساختهای لازم جهت سرمایه گزاری در این مناطق فراهم شود قطعا جنوب محروم وفقیرشده یک بار دیگر سر بلند خواهد کرد اما بسیار قویتر از گذشته.از مسئولین سوال کنید چرا در جنوب استان هنوز زمینه لازم جهت سرمایه گذاران بخش کشاورزی فراهم نشده است؟ جناب رئیس جمهور در جنوب استان اگر سرمایه گذاری هم حاضر به سرمایه گزاری در مناطق محروم جنوب استان باشد هنوز از لحاظ زیرساختها ی همچون برق وآب جهت راه اندازی واحدی بزرگ با مشکل روبرو خواهد شد.

پتانسیلهای جنوب:جنوب استان میراث دار چنان تمدنی است که باستان شناسان آن را بهشت باستان شناسی میدانند.جالب است که  تا کنون هنوز سلاح سردی که نشان دهنده چپاول،قتل وغارت وخونریزی در این مناطق باشد به دست نیامده است،که این خود دلالت بر تمدنی عظیم دارد.

جناب رتیس جمهوری می شود جنوب استان را آباد کرد،اگر؛

1-عزم وهمت ملی باشد،که قدم اول آن استان شدن جنوب استان است،موضوعی که درنظر بسیاری از مسئولین سابق وحاضر در رابطه با مستقل شدن جنوب استان موضوعی است که هنوز زمان ان فراهم نرسیده است وباید در وقتی دیگر به ان پرداخته شود.

2-ایجاد زیرساختهای لازم جهت سرمایه گذاری جدید وگسترش سرمایه گذریها قبلی:الف:برطرف کردن مشکل راه های زمینی،ریلی وهوایی ،جنوب استان با توجه با فاصله آن نسبت به مرکز استان و نداشتن راه مناسب جهت حمل محصولات خود هرساله در فصل برداشت، از مشکلات فراوانی در این بخش رنج می برد. ب)کندی روند تجهیز شرکهای صنعتی ویا نواحی صنعتی.پ)ایجاد منطقه ازاد ویزه اقتصادی.ت)دمیدن روح امیدواری وبیرون اوردن انها ازدغددغه فکری.ث)گسترش صنایع تبدیلی واحداث کارخانه جات تولید مواد اولیه کشاورزی.ه)مکانیزه کردن وبه روزکردن کشاورزی.ج)جلوگیر از واردات محصولات کشاورزی.ن)رفع مشکل سندی زمینهای کشاورزی ونادیده گرفتن بدهی کشاورزان جهت ابیاری قطره ای.ز)راه اندازی واحد های دانشگاهی جدید.ر)رفع مشکل برق وآب ژ)راه اندازی کارخانجات بزرگ ومادر.ل)رفع موانع سرمایه گذاری در بخش معادن وکمک به حل مشکلات انها وراه اندازی صنایع جنبی معادن و... .

به امید ان روز وثبت در عملکرد شناسنامه دولت حضرتعالی

کانون خبرگان کشاورزی منطقه جنوب استان کرمان

 

(۵صفحه ۴ باین صفحه باعکس )مديركل حمل‌ونقل و پايانه‌هاي كرمان: بيش از ‪ ۹۰درصد حمل و نقل كشور از طريق جاده صورت مي‌پذيرد

مديركل اداره حمل و نقل و پايانه‌هاي كرمان گفت: حمل و نقل بستر مناسبي براي ارتقا بازار مصرف و اقتصاد كشور است.

جواد هدايتي در مراسم گراميداشت روز حمل و نقل افزود: حمل و نقل پديده‌اي مهم و زيربنايي در جوامع بشري امروز محسوب مي‌شود.

وي نقش استان كرمان را در حمل و نقل كشور موثر عنوان و بيان كرد: كرمان بزرگترين استان كشور به لحاظ پراكندگي جمعيت، موقعيت استراتژيك مناسب، حمل كالا و مسافر توانسته حجم قابل قبولي را به خود اختصاص دهد.

مديركل اداره حمل و نقل و پايانه‌هاي كرمان افزود: از آنجا كه مساله حمل و نقل امري فرابخشي محسوب مي‌شود و نهادها و ارگانهاي زيادي درگير اين امر هستند مي‌توان با پيگيري روشهاي جديد باعث كاهش تصادفات جاده‌اي شد.

وي اظهار داشت: با توجه به وجود كاستيهاي موجود در حمل و نقل ريلي و هوايي هم‌اكنون بيش از ‪ ۹۰درصد حمل و نقل كشور از طريق جاده صورت مي‌پذيرد. او به فعاليت ‪ ۴۰۰موسسه حمل و نقل در كرمان اشاره و بيان كرد: طي هشت ماه گذشته امسال هشت ميليون تن كالا و چهار ميليون و ‪ ۴۰۰هزار مسافر جابه‌جا شده‌اند كه اين ميزان نسبت به مدت مشابه پارسال شش درصد افزايش داشته است. مديركل اداره حمل و نقل و پايانه‌هاي كرمان نقش بخش خصوصي را در حمل و نقل كشور مهم ارزيابي كرد و گفت: شايد به جرات بتوان گفت ‪ ۱۰۰درصد زيرساختهاي اين بخش هم‌اكنون توسط اين بخش صورت مي‌پذيرد. وي با اشاره به وجود مشكلات در بخش حمل و نقل استان كرمان افزود: توسعه زيرساختها، ايجاد مجتمع‌هاي خدماتي و رفاهي، تامين آب شرب پايانه كرمان و توسعه پايانه‌هاي مسافربري نيازمند حمايت مسوولان استاني است. معاون عمراني استانداري كرمان هم گفت: يكي از محورهاي مهم جهان امروز در بخش توسعه، مساله حمل و نقل است. محمدجواد كمالي افزود: با شناخت صحيح از اين مساله مي‌توان جلوي ركود بسياري از بخشهاي اقتصادي را گرفت. وي ادامه داد: تامين و تبليغ مساله حمل و نقل در كشور و به خصوص استان كرمان همواره بايستي مورد توجه قرار گيرد و براي بيان اهميت و نقش حمل و نقل به مردم بيش از گذشته تلاش كرد. او به وجود بخشي از جاده ابريشم در كشورمان اشاره و بيان كرد: اين محور حياتي توانسته غرب را با شرق جهان وصل كند كه بايد به بهترين شكل از آن استفاده كرد. وي ادامه داد: استان كرمان با كاهش ‪ ۴۲درصدي تلفات جاده‌اي توانسته امروز از مقام سي‌ام به نخستين استان كشور در بحث كاهش تلفات جاده‌اي دست يابد

+ نوشته شده در  شنبه سی ام آذر 1387ساعت 14:4  توسط اعضا هیئت تحریریه | 

دستگاه مناقصه گزار

اداره کل راه وترابر جنوب استان کرمان

نشانی:جیرفت خیابان ازادی-چهارراه مهمانپذیر

موضوع مناقصه

بهسازی وروکش اسفالت1-ریگ زرریز2-غدیر پور3-تجدانلو-چاهشاهی4-محور طالقان –چغوکی در دهستان قلعه5-محمداباد

تضمین شرکت در ماقصه

نوع ضمانت نامه بانکی

مبلغ:13000000ریال

براورد

مبلغ:1854933472ریال

بر اساس فهرست بهای راه وباند وفرودگاه سال87

دریافت اسناد

محل:اداره پیمان ورسیدگی

سایت:http//iets.mporg.ir

مهلت: از تاریخ نشر آخرین آگهی به مدت 10 روز

تحویل پیشنهادها

محل: اداره حراست

مهلت: از تاریخ نشر آخرین آگهی به مدت 10 روز

گشایش پیشنهادها

 

 

محل : اداره کل راه و ترابری جنوب استان کرمان

زمان: طبق اسناد مناقصه

۲-(اگهی راه وتربری نوبت دوم صفحه اول۸/۱)اگهی تجدید مناقصه عمومی دومرحله ای شماره 233/ج3/87

نوبت دوم

ضمناً هزینه آگهی به عهده برنده مناقصه می باشد .

روابط عمومی اداره کل راه و ترابری جنوب استان کرمان

 

 

 

۳-(زیر نویس صفحه اول )زیر نویس:

26آذر لغایت یکم دیماه،هفته حمل ونقل وراهداری بر تمامی  تلاشگران عرصه حمل ونقل وراهداران سخت کوش گرامی باد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  شنبه سی ام آذر 1387ساعت 13:58  توسط اعضا هیئت تحریریه | 

۱-مصاحبه(صفحه۴)بدون تردید یکی از شاخصه های مهمی که میتواند درتوسعه هر صنعتی نقش بسزای داشته باشد بحث معرفی و به نمایش گذاشتن آن صنعت است.استان کرمان با توجه به امکانات وبتانسیلهای موجود آن -جای خالی یک نمایشگاه دائمی از سوی کلیه فعالان این بخش را احساس می کرد. در همین رابطه قراری با

مدیر شرکت نمایشگاههای جنوب شرق جناب اقای موحدی گذاشتیم تا از نزدیک با نحو کار  ومشکلات وبرنامه های اینده انها اشنا شویم .لازم به ذکر است که اقای موحدی کارشناس اقتصادی وعلوم اجتاعی هستند که از تجربه بالای در امور محوله دارند وبا توجه به بشت کاری که در ایشان وجود دارد میتوان گفت استان کرمان در امر نمایشگاهها در اینده ای نزدیک جز استانهای بیشرو کشور خواهد بود.

- جناب اقای موحدی اساس فکر اولیه ایجاد نمایشگاه وسر سامان دادن به برگزاری نمایشگاهها در کرمان چگونه شکل گرفت؟

بحث ایجاد نمایشگاه  مربوط به زمان حضور دکتر پور ابراهیمی در سمت معاونت  استانداری میباشد،.که در همان

 زمان کار شروع و پیگیری ان باجدیت آغاز شد، اما به دلیل نبود مکان جهت راه اندازی نمایشگاه کار مکان یابی  در مرتبه اول انجام گرفت ،نقاطی درنظرگرفته شد وبر روی انها کا کارشنس انجام گرفت ،جلسات زیادی گذاشته شد تا طرح بدون کاستی برگزار شود ومکانی که بنا است بر روی ان عملیات اجرای صورت گیرد؛همان فضای دائمی نمایشگاهه باشد.بنا بر این با حمایتهای استاندار وقت ومعاون ایشان زمین 25 هکتاری جنب مجتمع شهید کریمی،روبروی شهرک صنعتی شماره 2 ،بعد از پایانه ها جهت راه اندازی شرکت نمایشگاهها به ما واگذار شد.بعد از این مرحله کارهای مطالعاتی جهت اجرا بر روی این زمین شروع شد،در نهایت از بین طرحهای که جهت احداث سایت وجود داشت طرح شرکت ساختمانی کرمانیان  مناسبتر از بقیه طرحهای به نظرمیرسید،لذا جلسه ای با استاندار وقت گذاشته شد وطرح این نمایشگاه به این شرکت واگذارشد.

چه انگیزهای سبب به وجود آمدن نمایشگاههای جنوب شرق گردید؟

یکی از حلقه های توسعه اقتصادی بحث ایجادنمایشگاههای بین المللی است.نمایشگاه می تواند ویترین تمام نمای اقتصادی استان کرمان باشد.

جناب اقای موحدی آیا هیچ پیش زمینه ای جهت ایجاد نمایشگاهها وجود داشت؟

سازمان توسعه وتجارت در سالهای گذشته در استانهای توانمند که ظرفیتهای لازم در انها وجود داشته نمایشگاههای را برگذار می کرد،بنا براین بحث ساخت سایت وبرنامه ریزی ان، مسئولین توسعه وتجارت ومسئولین استان را به این سمت برد که باید در استان نمایشگاه دائمی برگزار شود.

حوزه فعالیت نمایشگاههای جنوب شرق بر اساس چه محورهای بنا شده است؟

محورهای اصلی برگزاری نمایشگاهها را ؛بازرگانی،صنعت ومعدن،پزشکی وکلیه نمایشگاههای که در حوزه بازرگانی واقتصادی  وفرهنگی باشند.

نحوه سرمایه گذاری در شرکت نمایشگاههای جنوب شرق چگونه صورت گرفته است؟

تعدادی سهامدار داریم که عبارتند از ؛توسعه وابادانی 50%،صندوق بازنشستگی مس 20%،اتاق بازرگانی 10%، تعاونی نهادهای همچون شهرداری کرمان ،سازمان بازرگانی،صنایع ومعادن،سازمان جهاد کشاورزی ومجامع امور صنفی و... .سیاست اصلی بر مبنای این بوده است که کلیه نهادهای موجود رادراین کا درگیر کنیم تا  بتوانیم در کلیه محورها فعال باشیم.در همین راستا دولت نیز هرساله 10 درصد وام بلاعوض در اختیار این شرکت قرار میدهد،که بسته به فعالیت ان ومیزان فعالیت فیزیکی شرکت دارد.

جهت گرفتن مجوزهای لازم ،چه زمانی را به این مرحله اختصاص دادید؟

مجوزهای زیست محیطی داشتیم که از سال 85کار ان شروع شده است وجهت داوری به تهران رفته است،گرفتن زمین بود که در کمیسیون مسکن وشهرسازی مصوب شده بود که تغیر کاربری داده شد برای نمایشگاهها،همچنین تغیر اجاره به سند قطعی که قرار است بعد از بهره برداری به انجام برسد.همچنین با توجه به فضای نمایشگاهی که  24000متر مربع  برای ان در نظر گرفته شده است در صورتی که بودجه کامل آن تامین گردد امسال فاز اول ان به مساحت 6000 متر مربع به بهره براری می رسد.نکته دیگری که باید در این رابطه به این اشاره کنم نحوه ساختن این شرکت است که به صورت سازه کابلی پس تنیده است که برای اولین بار است که در کشور اجرا می شود ،نحوه طراحی این سازه به صورتی است که هیچ ستونی در فضای نمایشگاهی ان وجود ندارد.

چرا در نام نهادن این شرکت از جمع نمایشگاهها وهمچنین از جنوب شرق  استفاده شده است؟

بحث این است که شرکت ؛یکی از اهدافش برگزاری نمایشگاهای داخلی در  سطح ملی می باشد.البته برنامه داریم که بعد از اینکه سایت به بهره برداری رسید؛مجوز تعدادی از نمایشگاهها را بگیریم که به صورت اختصاصی در کرمان برگزار شوند.

در رابطه با اصطلاح جنوب شرق نیز،با توجه با اینکه در گذشته استان کرمان به این استانها سرویس می داده است بر نامه ما بر این اساس است که به اسنانهای همجوار در برگزاری نمایشگاهها بتوانیم سرویس دهیم.

نقطه هداف خود را در برنامه های کوتاه مدت وبلند مدت این شرکت را درکجا قرار داده اید؟

در کوتاه مدت برنامه های این شرکت  برگزاری نمایشگاههای مصوب کارگروه توسعه صادرات در استان کرمان است وتلاش بر این که در اهداف پیاده شده از دیگر استانها عقب نمانیم.در بلند مدت هم؛برگزاری نمایشگاها ملی وبین المللی است،که بعد از برقراری سایت انها را به صورت مطلوب برگزار کنیم.

جهت راه اندازی این واحد به چه زیرساختهای نیاز بود؟،ایا در استان زیر ساختهای لازم فراهم بود؟

با توجه به این همه پتانسیل قطعا توقع هم بر وجود زیرساختهای لازم بود اما متاسفانه از این لحاظ نیز ما با مشکل روبرو بودیم، نیروی انسانی متخصصی هم که بتواند فعالیت او جوابگوی این همه پتانسیل باشد وجود نداشت،اما کم کم با کمک افراد دیگر زیرسختهای لازم فراهم شد ،حتی در بحث ساختن نمایشگاه امروزه سازه ای که در این محل اجرا شده است خود به عنوان توان فنی ومهندسی استان مطرح است وبه عنوان امتحان این بخش در امر فنی نیز میتوان از ان یادکرد،به طوری که ما در حال حاضر شاهد حضور اساتید ودانشجویان زیادی از دانشگاههای استان هستیم که از سازهای در حال احداث بازدید می کنند.

- همکار دستگاهای دولتی جهت راه اندازی  شرکت نماشگاههای جنوب شرق چگونه بود؟

از ابتدا این کار تعامل خوبی با دستگاههای دولتی وجود داشته است.از سوی دیگر اگر دستگاههای دولتی نیز با این شرکت تعامل بیشتر ی داشنه باشند،در بسیاری از موارد ما نیز میتوانیم مثلا در دستگاههای که کار انها نیاز به همکاری مردمی جهت صرفجویی وایجا د تکنولوژی جدید است ما به انها کمک نمائیم وتکنولوؤی مورد نیاز انها را  وارد نمائیم.ویا کسانی که قصد حضور در نمایشگاه را داند به انها بگوئیم که در راستا صرفجویی همان خدمات را بدهند.نمایشگاه امروزه به عنوان یک صنعت مطرح است،که می تواند در بسیاری از زمینه ها به توسعه ان کمک کند

در چه مراکز وشهر های دیگری شما دفتر نمایند گی دارید؟

از همین امسال سعی کرده ایم در حوزهای نمایشگاهی که توانمند هستند وفعال نبوده اند مثل جیرفت،رفسنجان،سیرجان ،کهنوج

و... کار گروه مصوب کرده است که در این شهرستانها امسال نمایشگاه برگزار نمائیم .همچنین در این شهرستانها بنا یمان بر این است که  به وضعیت برگزاری نمایشگاهها سر وسامان دهیم،که در این راستا از سوی بسیاری از مسئولین این شهرستانها  استقبال بسیار خوبی صورت گرفته است،مثلا نماینده محترم شهرستانها سیرجان وبردسیر از این طرح ضمن استقبال خود هم پیگیر است  تا هرچه سریعتر در این شهر کارمان را شروع کنیم،فرمانداران شهرستانهای جیرفت ورفسنجان نیز اعلام امادگی خود را اعلام کرده اند.البته برگزاری نمایشگاه در شهرستانها یکی از اهداف  اولیه این شرکت بوده است که بر اساس تجربه ای هم که وجود دارد این نمایشگاهها توانسته اند حتی در ایجا امنیت نیز نقش بسیار خوبی را داشته باشند.

از زمان راه اندازی تاکنون چه اقدامات مفیدی را به انجام رسانیده اید؟

موفقیتهای خوبی را توانسته ایم در این مدت کسب نمائیم،ما از لحاظ اجرا موقعیت بسیار خوبی را کسب نموده ایم ،در حال حاضر در کارگروه توسعه استان حضور داریم،کرمان را به عنوان یک نقطه بکر از لحاظ برگزاری نمایشگاهها به سازمان توسعه تجارت معرفی کرده ایم،تا بتوانیم از تسهیلات بلاعوض دولتی استفاده نمائیم.هماهنگی لازم جهت برگزاری نمایشگاهها در خارج از کشور ازجمله نمایشگاه سویس.ما درحال حاضر متقاضی جهت برگزاری در کشورهای ؛فرانسه،اتریش وتعدادی دیگر از کشورهای اروپایی داریم.از سوی دیگرشرکت نمایشگاهها به شدت پیگیر این است که نمایشگاها را در دیگر شهر های و کشورهای خارجی برگزار نماید،البته خود برگزاری نمایشگاهها گاهی زمینه ساز فعالیتهای بیشتر است ،مثلا در نمایشگاه مارتینی ما توانستیم ارتبات خوبی با هم وطنانی که در خارج از کشور در زمینه های اقتصادی فعال بودند برقرار نمائیم وبنا شد که توانمندیهای استان کرمان را ببریم ودر دیگر کشورها معرفی نمائیم.

از لحاظ  نیروی انسانی ایا به تخصص خاصی نیاز دارید؟تا کنون صرفنظر از دیگر موارد تا چه میزان اشتغال ایجاد کرده اید!؟باتوجه به اینکه نوپا هستیم در بحث تخصص دچا مشکل هستیم.اما از سال 85 یکسری نیرو را در حد بضاعت خودمان اموزش دادیم.ما در گذشته هیچ اطلاعی راجع به فعالان نمایشگاهی واقتصادی در استان نداشتیم،اما در حال حاضر یک بانک اطلاعاتی جامعی از این افراد در اختیار داریم واز لحاظ اجرا نیز هم اکنون یک تیم 10 نفری ،از لحاظ فنی 15 نفر وبقیه کارها را پیمانکاران انجام می دهند.

هزینه های برگزاری نمایشگاه از چه محلی تامین می شود؟

هزینه های برگزاری نمایشگاهها از محل برگزاری نمایشگاهها تامین می شود به این صورت که در هر نمایشگاهی غرفه های موجود بر اساس متراژ به افرادی که شرکت می کنند اجاره داده می شود وپس از جمع اوری در محل خود نمایشگاه  هزینه میشود .

استان کرمان از لحاظ نعمات خدادادی ،استان بسیار غنی محسوب می شود،جهت شناساندن  این فرصتها تا کنون چه اقداماتی در این راستا انجام گرفته است؟

در بحث معدن وکشاورزی ما فرصتهای خوبی داریم،در همین امسال تالش داریم که در جنوب استان نمایشگاه کشاورزی وماشین الات کشاورزی ،صنعت بسته بندی وصنایع تبدیلی را برگزار نماییم ،که نیاز به کمک مسئولین شهرستانهای جنوبی داریم.

مطمئنا یکی از بعدهای مهم هر کاری بعد اقتصادی ان است،ایا شرکت نمایشگاههای جنوب شرق از لحاظ اقتصادی واحد موفقی  به شما می اید؟

مطمئنا هر واحدی باید در ابتدا بحث درامدها را در نظر بگیرد.این شرکت نیز در صورتی که فضای لازم را داشته باشد می تواند واحد موفقی باشد،در صورتی که فضای نمایشگاهی افزایش یابد هزینه های صورت گرفته سرشکن میشوند،از سوی دیگر در حوزه اقتصادی نمایشگاه، مسائل جنبی شرکت می توانند درامد زا باشند ،مثلا پارکینگ نمایشگاه شهربازی،سیتی سنترکه در همایش فرصتها سرمایه گذاری  معرفی شدند واگر ما بتوانیم صنعت نمایشگاه را به خوبی معرفی نمائیم بسیاری از مشکلات فرهنگی خود به خود حل می شوند.

ایا این شرکت توانسته است تا کنون رضایت مندی شما را فراهم نماید؟

با توجه به اینکه زحما ت زیادی که دراین راه کشیده شده فعلا تلاشمان بر این است که با توجه به اینکه در گذشته فرصت را از دست داده ایم  هر چه سریعتر اقدامات وفعالیت لازم را انجام دهیم تا بتوانیم به حد مطلوب برسیم.

 

+ نوشته شده در  شنبه سی ام آذر 1387ساعت 13:54  توسط اعضا هیئت تحریریه | 
ده نمکي "اخراجي هاي 3" را مي سازد
"مسعود ده نمکي" در شرايطي که به تازگي تدوين فيلم سينمايي "اخراجي هاي 2" را آغاز کرده از تصميم خود براي ساخت "اخراجي هاي 3" خبر داد.
کارگردان مجموعه "اخراجي هاي 2 و 1" روز پنج شنبه با اعلام اين موضوع به خبرنگار ايرنا گفت: ايده ساخت قسمت سوم فيلم "اخراجي ها" از چندي قبل شکل گرفته و طراحي شده بود و در حال حاضر جنبه عملي به خود گرفته است.
به گفته وي هم اکنون، سيناپس (چارچوب اوليه فيلمنامه) اخراجي هاي 3 نوشته شده اما تنظيم ديالوگ هاي بازيگران هنوز باقي مانده است.
ده نمکي در مورد موضوع سومين بخش از مجموعه "اخراجي ها" توضيح داد: موضوع "اخراجي هاي 3" نوعي طنز سياسي است و فضاي بعد از جنگ تحميلي از سوي شخصيت هاي اخراجي ها در آن روايت مي شود.
وي زمان کليد خوردن فيم سينمايي "اخراجي هاي 3" را وابسته به برخي عوامل از جمله انجام هماهنگي هاي بيشتر با تهيه کننده فيلم و محقق شدن شرايط لازم برشمرد.
کار فيلمبرداري فيلم" اخراجي هاي 2" دو روز قبل، همزمان با عيد سعيد قربان با حضور بازيگران فيلم به پايان رسيده وآخرين صحنه جنگي اين اثر سينمايي نيز امروز پنج شنبه با نقش آفريني عوامل يگان هاي ويژه زرهي فيلمبرداري شد.
+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم آذر 1387ساعت 6:54  توسط اعضا هیئت تحریریه | 

کدام را انتخاب کنیم LCD یا CRT ؟

بازار ديجيتال- با وجود اینکه مدت‌هاست از حضور مانیتورهای LCD به بازار مي‌گذرد، مانیتورهای CRT همچنان متقاضیان پروپا قرصی در بازار دارند.

این سوال نیز در ذهن بسیاری از کاربران کامپیوتر وجود دارد که مانیتورهای LCD و CRT به غیر از تفاوت های ظاهری چه تفاوت های دیگری با هم دارند.سیروس نباتی یک فروشنده مانیتور در پاساژ پایتخت در این زمینه مي‌گوید: به طور کلی مانیتورهای LCD از لحاظ روشنایی، فوکوس، صرفه جویی در مصرف برق، اندازه و حجم، روشنایی یکنواخت و شکل ظاهری نسبت به مانیتورهای CRT برتری دارند.
مانیتورهای CRT نیز از لحاظ زاویه دید، نسبت کنتراست، نمایش رنگ ها و دقت به مانیتورهای LCD رجحان دارند. به گفته این فروشنده هرچند مانیتورهای CRT برای کاربردهای تصویربرداری دیجیتال مناسب تر از مانیتورهای LCD هستند، اما هنگام خرید این مانیتورها باید به نکاتی چون رزولوشن، نمایش اشکال به صورت واقعی، Refresh rate (لرزش در تصویر)، مسطح بودن، کنترل رنگ‌ها و همگرایی یا Conver gence دقت شود. این فروشنده معتقد است هنگام خرید مانیتورهای LCD نیز باید به روشنایی، وضوح تصویر، نسبت کنتراست‌ها، اندازه صفحه نمایش و... توجه شود.
وی مي‌گوید: به طور کلی مانیتورهای LCD در مقایسه با مانیتورهای CRT آسیب پذیر هستند و اجسام نوک تیز و حتی فشار زیاد با انگشت نیز به آنها آسیب مي‌رساند. پس باید در نگهداری از این مانیتورها دقت زیادی شود.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم آذر 1387ساعت 6:53  توسط اعضا هیئت تحریریه | 
سقوط بي‌سابقه تجارت جهاني

بانك جهاني در تازه‌ترين گزارش خود اعلام كرد كه در سال آينده رشد اقتصاد جهاني به زير يك درصد رسيده و تجارت جهاني رشد منفي 1/2درصد خواهد داشت.

به گزارش ايسنا، بانك جهاني در گزارش خود روند وخيم‌تر شدن وضعيت اقتصادي ژاپن ـ دومين اقتصاد بزرگ جهان ـ را تاييد كرده و عنوان كرد كه با توجه به آمارهاي جديد در خصوص كاهش بيش از پيش رشد اقتصادي ژاپن، رشد اقتصادي جهان در سال آينده وضعيت چندان خوبي نخواهد داشت. بانك جهاني گفت: بحران در بازارهاي مالي جهان كه به بحران در اقتصاد جهاني دامن زده است، ابعاد وسيع‌تري خواهد يافت.
به اعتقاد اين نهاد مالي، در اين ميان كشورهاي در حال توسعه شاهد رشد اقتصادي 5/4درصدي خواهند بود، اين در حالي است كه براي كشورهاي توسعه يافته رشد اقتصادي منفي 1/0درصدي پيش‌بيني شده است. اين آمارها در حالي منتشر مي‌شود كه رشد منفي تجارت جهاني طي 26 سال گذشته بي‌سابقه بوده است. بنابر گزارش جديد بانك جهاني، دليل اصلي كاهش تجارت جهاني،نزول زياد تقاضا به دليل بحران در بازارهاي مالي جهان بوده است.
در همين حال گزارش جديد بانك جهاني در مقايسه با گزارش پيشين اين بانك بسيار بدبينانه‌تر بوده است، به طوري كه در گزارش پيشين رشد اقتصاد جهاني سه درصد پيش‌بيني شده بود و اين رشد براي كشورهاي در حال توسعه 4/6درصد بود.
اين در حالي است كه 185 كشور عضو بانك جهاني با اعتراض به اين گزارش، مدعي شده‌اند كه اين گزارش در فضاي بسيار نامطمئني تهيه شده است.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم آذر 1387ساعت 6:52  توسط اعضا هیئت تحریریه | 
آغاز فروش نقدي سايپا و فروش متنوع ايران خودرو

ايسنا- همزمان با فرا رسيدن اعياد ويژه قربان و غدير خم، شركت‌هاي ايران خودرو و سايپا فروش ويژه‌اي را براي محصولات خود اعلام كردند.

از امروز در كليه نمايندگي‌هاي سايپا فروش فوري براي كليه محصولات اين شركت آغاز شده است و متقاضيان مي‌توانند تا عيد غدير براي خريد انواع پرايد، زانتيا و ريو اقدام كنند.
البته تا پيش از اين فروش فوري براي پرايد از محل اماني در نمايندگي‌ها باز بود. زمان تحويل اين خودروها نيز 30 روزه بوده و كماكان فروش به صورتي اينترنتي نيز وجود دارد و مشتريان مي‌توانند براي خريد از اين طريق اقدام كنند. البته ايران‌خودرو نيز شرايط ويژه‌اي براي فروش دارد. آن طور كه معاون بازاريابي و فروش ايران خودرو اعلام كرده، اين شركت در اين ايام شرايط ويژه فروش محصولاتش را تحت عنوان عيدانه خودرو در نظر گرفته كه فروش محصولات از تنوع خوبي بهره‌ مي‌برد و سود مشاركت حداكثر 21درصد به مشتريان پرداخت مي‌شود. سرايي‌نيا معاون فروش ايران‌خودرو با اشاره به اين كه هر ساله شاهد استقبال گسترده از پيش فروش خودرو به مناسب اعياد مذهبي هستيم، تصريح كرد: به همين دليل شرايط ثبت نام مذكور به گونه‌اي تدوين شده كه رضايت مشتريان را بتوانيم فراهم كنيم. وي افزود: در حال حاضر 50 تا 60درصد از مبلغ خودرو در هنگام ثبت نام به عنوان پيش پرداخت مبلغ خودرو از مشتريان دريافت مي‌شود و تحويل خودروهاي ثبت‌نام شده در ارديبهشت ماه سال آينده خواهد بود. او خاطرنشان كرد: در اين دوره از ثبت نام، خودروهايي همچون پژو 206 تيپ 2، تيپ 6 (اتوماتيك)، 206 صندوقدار، 405 بنزيني، پارس بنزيني، پژو روآ، سمند ال ايكس سال، سمند با موتور EF7، سورن و وانت باردو به بازار عرضه مي‌شود

+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم آذر 1387ساعت 6:51  توسط اعضا هیئت تحریریه | 
رييس‌جمهور اصولگرا و كابينه مشترك

دنياي اقتصاد- موج اعتراض‌ها و انتقادها عليه طرح دولت وحدت ملي منجر به آن شد كه هاشمي به تشريح ويژگي‌هاي طرح دولت وحدت ملي بپردازد و در عين حال انتساب اين طرح به اصلاح‌طلبان را رد كند. هاشمي رفسنجاني كه ديروز در همايش اصل 44، موانع و راهكارها حضور يافته بود در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره طرح دولت وحدت ملي و انتساب اين طرح به اصلاح‌طلبان گفت:

اين كه اين طرح به صورت عوامانه مطرح مي‌شود، چيز جالبي است؛ چرا كه اين طرح را اول آقاي ناطق نوري مطرح كرد كه جزو اصلاح‌طلبان نيست، بعد هم آقاي لاريجاني مطرح كردند كه وي هم از اصلاح‌طلبان نيست و سپس جامعه روحانيت مبارز با خواست عسگر اولادي، باهنر و حبيبي به ميدان آمد. رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام ادامه داد: فقط وقتي آقاي كرباسچي آن را قبول كرد، موج برگشت و گفتند اصلاح‌طلبان اين را مطرح كرده‌اند؛ در حالي كه اصلاح‌طلبان با اين طرح مخالفند؛ زيرا اين طرح معنايش اين است كه رييس‌جمهور اصولگرا و كابينه مشترك باشد، لذا طرح آقاي ناطق نوري را وارونه نكنيد.
البته‌ هاشمي در شرايطي به تكذيب انتساب طرح وحدت ملي به اصلاح‌طلبان پرداخته است كه طي روزهاي اخير طيف‌هاي حامي دولت محمود احمدي‌نژاد و رسانه‌هاي در اختيار آنان، موج تبليغي سنگيني را عليه اين طرح و مدافعان آن به راه انداخته‌اند. از ديدگاه حاميان دولت محمود احمدي‌نژاد كه اصلي‌ترين مخالفان اين طرح به شمار مي‌آيند معناي وحدت ملي چيزي جز همان طرح مشهور به عبور از احمدي‌نژاد نيست. از ديدگاه حاميان احمدي‌نژاد اين طرح يك ترفند حساب شده از سوي اصلاح طلبان است كه درصددند با اجرايي كردن آن از يكسو راه بازگشت خود به حاكميت را باز كنند و از سوي ديگر به نحو زيركانه‌اي اصولگرايان را به عبور از احمدي‌نژاد ترغيب كنند. رسانه‌هايي مانند ايرنا (خبرگزاري رسمي دولت)، روزنامه كيهان و سايت اينترنتي رجانيوز طي روزهاي اخير چنين تحليل‌هايي را ارائه داده‌اند، از همين رو به شدت به طرح دولت وحدت ملي تاخته‌اند و خواستار منتفي شدن آن هستند. البته در اين ميان طيف‌هاي اصلاح طلب هم چندان روي خوشي به اين طرح نشان نداده‌اند و همانگونه كه هاشمي رفسنجاني هم اشاره كرده است صرفا حزب كارگزاران سازندگي موافقت اصولي خود را با طرح دولت وحدت ملي بيان كرده است. احزاب اصلاح‌طلب ديگري چون جبهه مشاركت، مجمع روحانيون، سازمان مجاهدين و حزب اعتماد ملي از اين طرح استقبال چنداني نكرده‌اند و اگر هم از ائتلاف سخني به ميان مي‌آورند، نه يك ائتلاف فراگير كه چتر آن تمامي احزاب اصولگرا و اصلاح‌طلب را پوشش دهد بلكه يك ائتلافي كه متشكل از احزاب اصلاح طلب و حداكثر با حضور احزاب ميانه رو باشد. از اين رو وقتي تابستان سال جاري علي‌اكبر ناطق نوري براي اولين بار ايده وحدت ملي را مطرح كرد، اصلاح‌طلبان به اين ايده انتقاد وارد كردند و آن را قابل تحقق ندانستند. از ديدگاه احزابي چون مشاركت و سازمان مجاهدين، مبناي فكري احزاب اصلاح‌طلب و اصولگرا با يكديگر تفاوت دارد كه اين تفاوت‌هاي مبنايي مانع از ائتلاف فراگير سياسي در قالب دولت وحدت ملي خواهد شد. هم از اين رو بود كه اصلاح‌طلبان ياد شده به جاي دولت وحدت ملي خواستار ايمن‌سازي انتخاباتي و زمينه‌سازي براي برگزاري انتخابات سالم و رقابتي شدند. البته مخالفت اصلاح‌طلبان با ايده وحدت ملي به شدت حاميان دولت محمود احمدي‌نژاد نبوده است و شايد هم به همين دليل است كه جناح تندرو اصولگرا تمايل نشان مي‌دهد كه اصلاح‌طلبان هدايت‌كننده را پشت پرده ايده وحدت ملي براند. پرده‌اي كه فعلا ناطق نوري سناريوي آن را ارائه داده است و علي لاريجاني، رييس مجلس هشتم با برگزاري همايش 30 سال قانونگذاري و نظارت در جمهوري اسلامي يك گام عملي در راستاي تحقق آن برداشت، چرا كه در اين همايش طيفي از اعضاي وابسته به جناح محافظه‌كار تا نيروهاي اصلاح‌طلب و حتي ملي – مذهبي‌ها به همايش دعوت شدند و اكثر دعوت شدگان نيز در همايش حضور يافتند تا روز بعد از همايش صفحات اول روزنامه‌ها مملو از شخصيت‌هايي چون هاشمي رفسنجاني، خاتمي، كروبي، لاريجاني، ناطق نوري، هاشمي شاهرودي و حداد عادل باشد كه در كنار يكديگر ايستاده‌اند كه به نشانه وحدت ملي عكس يادگاري گرفته‌اند.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم آذر 1387ساعت 6:50  توسط اعضا هیئت تحریریه | 
کد خبر: 258863 زمان مخابره: 20/9/1387 - 17:18:21
GMT: 12/10/2008 01:48:21 ب.ظ
"کوچک زاده" تاکيد کرد:
پيگيري قضايي دروغ پردازي "مرعشي"
نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي در خصوص دروغ پردازي هاي حسين مرعشي سخنگوي حزب کارگزاران عليه اصولگرايان گفت: بايد اين اقدام مرعشي مورد پيگيري قضايي قرار گيرد.
مرعشي در سرمقاله امروز روزنامه کارگزاران مدعي شد که "آقايان عسگر اولادي، باهنر و حبيبي به جامعه روحانيت رفته اند و با ارايه گزارش واقع بينانه از اوضاع کشور بر اين نکته پافشاري کردند که نه کشور با اين رييس جمهور و سياست ها آن قابل اداره کردن است و نه احمدي نژاد قابل اصلاح."
اين ادعاي سخنگوي حزب کارگزاران با واکنش تند جبهه پيروان خط امام و رهبري و حزب موتلفه اسلامي مواجه و تکذيب شد.
"مهدي کوچک زاده" در اين خصوص به خبرنگار سياسي ايرنا گفت: اگر من به جاي جريانات و افراد متديني که آقاي مرعشي حرف بي ربط خود را به آنها نسبت داده، بودم با طرح شکايت از او و پيگيري قضايي ، زمينه حذف عناصر غيرمتعادل را از صحنه سياسي کشور فراهم مي کردم.
وي اظهار داشت: چنين اقدامي حتي به نفع کساني است که مرعشي خود را هوادار آنان مي داند.
اين چهره برجسته اصولگرايان گفت: مرعشي ممکن است تصور کند که با اين قبيل دروغ پردازي ها، موجب تفرقه در بين مومنان و اصولگرايان مي شود، در حالي که هوشياري اصولگرايان، ان شاءالله تصورات واهي وي را نقش بر آب خواهد کرد.
کوچک زاده ادامه داد: ثابت خواهد شد که اصولگرايان عاقل تر از آنند که بازي اين قبيل بازي گري هاي عضو کارگزاران و جناح اصلاح طلب را بخورند
+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم آذر 1387ساعت 6:48  توسط اعضا هیئت تحریریه | 

براساس تازه‌ترين ارزيابي بين‌المللي اعلام شد

روس‌‌ها بزرگ‌ترين رشوه‌پردازان جهان

مونا مشهدی رجبی
براساس تازه‌ترين ارزيابي جهاني در خصوص شاخص پرداخت رشوه كه از سوي سازمان بين‌‌المللي شفافيت انجام شده است، كشورهای روسیه و چین بیشترین میزان پرداخت رشوه را در میان تمامی كشورهاي جهان دارند و كشورهای بلژیك و كانادا كمترین میزان پرداخت رشوه را دارند. دو كشور روسیه و چین كه در میان اقتصادهای در حال توسعه جهان هستند، در سال گذشته و سال جاری میلادی بیشترین فساد اقتصادی و بیشترین میزان رشوه‌دهی را داشتند.

شركت‌هاي چینی در میان كشورهای توسعه يافته بیشترین میزان پرداخت رشوه را دارند تا بتوانند از فرصت‌های شغلی موجود در آن كشورها استفاده كنند. سازمان بین‌المللی شفافیت در بخشی از گزارش خود آورده است: «نه تنها دریافت‌كنندگان رشوه باعث اختلال در عملكرد طبیعی و سالم اقتصاد می‌شوند، بلكه پرداخت‌كنندگان رشوه نیز در نظام سازمان یافته اقتصاد اختلال ایجاد می‌كنند. با وجود اینكه در سال‌های اخیر دریافت‌كنندگان رشوه بیشتر از دیگران در مظان اتهام بودند و همگان آنها را عامل تشدید فساد در اقتصاد می‌دانستند، ولی مطالعات نشان می‌دهد بار اصلی این گناه بر دوش كسانی است كه رشوه پرداخت می‌كنند.» به همین دليل سازمان بین‌المللی شفافیت شاخص پرداخت رشوه را تعیین كرده است و كشورهای مختلف را بر مبنای این شاخص طبقه‌بندی كرده است. در تعیین این شاخص 2742 نفر از فعالان تجاری و اقتصادی در 22 كشور جهان در فاصله بین 5 اوت سال 2008 میلادی تا 29 اكتبر همین سال مورد مصاحبه قرار گرفتند. در هر كشور حداقل 100 نفر از فعالان اقتصادی در مورد احتمال پرداخت رشوه توسط شركت‌های خارجی در هنگام انجام كار در كشور آنها مورد سوال قرار گرفتند. آنها به این سوال پاسخ دادند كه آیا در حین انجام كار مشترك با یك شركت خارجی، از شركت‌های خارجی رشوه دریافت كرده‌اند یا خیر؟ برای اینكه پاسخ‌های به‌دست آمده قابل ارزیابی و مقایسه باشد، اعدادی بین صفر تا ده برای آن در نظر گرفته شد. این اعداد احتمال پرداخت رشوه توسط شركت‌ها را هنگام كار در خارج از مرزهای كشور متبوعشان نشان می‌دهد. هر چه شاخص ارائه شده به عدد 10 نزدیك‌تر باشد، احتمال پرداخت رشوه توسط شركت‌های آن كشور به كارفرمای خارجی آنها كمتر است.
مطالعات نشان می‌دهد شاخص پرداخت رشوه توسط شركت‌های بلژیكی و كانادایی هنگام كار درخارج از مرزهای كشورشان به 10 نزدیك است، به این معنا كه پرداخت رشوه توسط آنها بسیار كم است. كشورهای هلند و سوییس سومین و چهارمین كشورها هستند كه كمترین میزان پرداخت رشوه را به كارفرمایان خارجی دارند.
سازمان بین‌المللی شفافیت برای تعیین شاخص پرداخت رشوه مطالعات خود را به تفكیك منطقه انجام داد. این سازمان در درجه اول با فعالان اقتصادی در كشورهای مصر، غنا، مراكش، نیجریه، سنگال و آفریقای جنوبی مصاحبه كرد ند تا میزان پرداخت رشوه توسط شركت‌های خارجی هنگام كاردر قاره آفریقا را برآورد كنند. مطالعات نشان داد كه شركت‌های هلندی و ژاپنی هنگام كار در قاه آفریقا كمترین تمایل را به پرداخت رشوه دارند. در حالی كه هند و آفریقای جنوبی بیشترین تمایل به پرداخت رشوه به كارفرمایان آفریقایی را دارند. بر طبق اطلاعات به‌دست آمده از كشورهای آسیا پاسیفیك، شركت‌های آلمانی و كانادایی كمترین تمایل به پرداخت رشوه به كارفرمایان این منطقه را دارند، در حالی كه شركت‌های چینی در این منطقه به عنوان شركت‌هایی كه بیشترین پرداخت رشوه برای گرفتن كار و انجام ان را دارند، شناخته شده اند.در این ارزیابی فعالان اقتصادی كشورهای هند، اندونزی، ژاپن، مالزی، پاكستان، فیلیپین، سنگاپور و كره جنوبی توسط كارشناسان سازمان بین‌المللی شفافیت مورد سوال قرار گرفتند.
گزارش‌ها نشان می‌دهد شركت‌های سوییسی و بلژیكی كمترین تمایل به پرداخت رشوه به كارفرمایان اروپایی و آمریكایی را دارند، در حالی كه شركت‌های چینی و ایتالیایی در زمره بیشترین پرداخت‌كنندگان رشوه در اروپا و آمریكا محسوب می‌شوند. در آمریكای لاتین بیشترین رشوه توسط شركت‌های چینی پرداخت می‌شود، در حالی كه آلمانی‌ها كمترین میزان پرداخت رشوه در میان تمامی كشورهای جهان را هنگام كار در آمریكای لاتین دارند.
سازمان بین‌المللی شفافیت در گزارش خود به سه نوع پرداخت رشوه اشاره كرده است. بر طبق این گزارش گاهی رشوه به سطوح بالای سیاسی یك كشور پرداخت می‌شود و گاهی رشوه به مقامات رده پایین داده می‌شود تا مسیر برای آغاز كار در كشور مذكور هموار شود. در سومین دسته پرداخت رشوه به افرادی است كه در انعقاد قرار داد می‌توانند به شركت متقاضی كمك كنند. مطالعات نشان می‌دهد كه در سال گذشته شركت‌هایی كه در پایین جدول قرار دارند، از هر سه نوع پرداخت رشوه برای رسیدن به هدف خود استفاده می‌كنند، در حالی كه شركت‌های مكزیكی بیشتری در مرحله انعقاد قرارداد و افراد فعال در آن بخش رشوه پرداخت می‌كنند. هندی‌ها بیشتر به مقامات رده پایین پیشنهاد رشوه می‌دهند و از این طریق كار خود را به نتیجه مطلوب می‌رسانند.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم آذر 1387ساعت 6:45  توسط اعضا هیئت تحریریه | 
بازتاب تلاش هلال احمر ايران براي کمک به ساکنان غزه در آسوشيتدپرس
خبرگزاري آسوشيتدپرس شامگاه چهارشنبه طي خبري از تهران ، اعلام کرد ، سازمان هلال احمر ايران مي گويد يک کشتي حامل کمک را هفته آينده به مقصد نوار غزه اعزام مي کند.
آسوشيتدپرس نوشت: احمد موسوي دبير سازمان هلال احمر ايران اعلام کرد حدود يک هزار تن کمک شامل دارو و مواد غذايي با کشتي براي ساکنان نوار غزه ارسال مي شود.
موسوي افزود ، اين تصميم درپي مخالفت مصر با ارسال اين محموله کمک انساندوستانه از طريق راه هاي زميني به نوار غزه ، اتخاذ شد.
اسراييل و مصر پس از به دست گرفتن قدرت در منطقه نوار غزه توسط گروه شبه نظامي حماس درسال 2007 ميلادي ، گذرگاه هاي منتهي به اين منطقه را مسدود کردند.
اين خبرگزاري آمريکايي بدون اشاره به جنايت رژيم صهيونيستي عليه مردم غزه نوشت : چهار فروند قايق فعالان حقوق بشر از طريق قبرس به سواحل غزه رسيدند ولي اسراييل دو فروند از اين قايق ها را متوقف کرد که يکي از اين قايق ها از سوي ليبي اعزام شده و ديگري حامل فعالان عرب از اسراييل بود.
+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم آذر 1387ساعت 6:43  توسط اعضا هیئت تحریریه | 
اوباما در مراسم تحليف "باراک حسين اوباما" خواهد بود
نيويورک - "باراک اوباما" در نخستين مصاحبه مطبوعاتي خود پس از پيروزي در انتخابات، روز چهارشنبه به خبرنگاران روزنامه "شيکاگو تريبيون" و "لس آنجلس تايمز" گفت که در مراسم تحليف در بيستم ژانويه سال آينده، خود را "باراک حسين اوباما" خواهد خواند.
از نخستين روزهاي پس از پيروزي در انتخابات رياست جمهوري آمريکا و حتي پيش از آن، نام مياني اوباما يعني "حسين" موضوع بحث و تحليل مطبوعات وساير رسانه هاي خبري آمريکا و برخي کشورهاي ديگر جهان بوده است.
روز چهارشنبه رييس جمهوري آينده آمريکا، بار ديگر در مقابل اين سوال قرار گرفت که "آيا پيش بيني مي کنيد که در مراسم تحليف با نام باراک اوباما سوگند خواهيد خورد يا باراک حسين اوباما؟"
و او در جواب گفت که "فکر مي کنم سنت اين است که همه با استفاده از هر سه نام سوگند مي خورند و من هم خيال دارم بدون اين که بخواهم از هيچ جهت حرفي را القاء کرده باشم، از همين سنت پيروي بکنم. من سعي مي کنم کاري را بکنم که همه مي کنند".
به نظر مي رسد که اوباما با اين جواب، بار سنگيني را از دوش خود برداشته باشد اما معلوم نيست که چنين تصميمي آيا حاصل حسابگري هاي سياستمدارانه است يا واقعا آن طور که مي گويد، به قصد پيروي از يک سنت ديرينه.
+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم آذر 1387ساعت 6:41  توسط اعضا هیئت تحریریه | 
قاليباف و دوچرخه سواري روي يخ 30 سانتي!
شهردار تهران در توضيح طرح جديد شهرداري در راه اندازي خطوط ويژه دوچرخه سواري در منطقه هشت تهران در آستانه فصل زمستان گفت: "چند سال قبل سفري به چين داشتم و درآْنجا ديدم که مردم چگونه روي 30 سانتيمتر يخ با دوچرخه به محل کارشان مي رفتند!"
به گزارش خبرنگار اجتماعي ايرنا، "محمدباقر قالبياف" روز چهارشنبه در مراسم بهره برداري از طرح هاي عمراني منطقه هشت تهران، در مورد اجراي آزمايشي طرح استفاده از دوچرخه در حمل و نقل عمومي در سطح اين منطقه گفت: "برخي ها خرده گرفته اند چرا در زمستان که احتمال آسيب ديدن مردم وجود دارد، اين طرح اجرا مي شود. من نيز در پاسخ به تجربه استفاده مردم چين در رفت و آمد شهري از دوچرخه استناد کردم."
شهردارد تهران توضيح داد: "در بازديد از شهرهاي چين ديدم که مردم در زمستان و در سرماي 20 درجه زير صفر و روي 30 سانتيمتر يخ با دوچرخه به محل کار و تحصيل مي رفتند و زمين هم نمي خوردند."
قاليباف ابراز اميدواري کرد مردم تهران نيز در زمستان امسال بتوانند با دوچرخه به محل کار و تحصيل بروند.

** شهردار تهران پيش از حضور در مراسم بهره برداري از طرح هاي عمراني منطقه هشت تهران به بازديد از طرح هاي اجرا شده در اين منطقه رفت طولاني شدن اين بازديد موجب شد مراسم افتتاحيه با 50 دقيقه تاخير آغاز شود.

** بهره برداري از چند طرح فرهنگي و ورزشي از برنامه هاي شهردار تهران در شرق پايتخت بود که افتتاح هر کدام آنها با حواشي همراه بود. در افتتاح طرح مجتمع ورزشي "ايثار" در محله نارمک، برخي کشتي گيران جوان مشغول تمرين بودند و قاليباف که به همراه "عليرضا دبير" عضو شوراي شهر تهران در اين مجتمع حضور يافته بود، با شعف خاصي به تماشاي تمرينات کشتي گيران پرداخت و در خلال بازديد، از دبير در باره فنون کشتي نيز سوال مي کرد.

** حضور "بهزاد غلامپور" دروازه بان اسبق تيم ملي فوتبال و مربي کنوني دروازه بان هاي تيم ملي در بهره برداري از يکي از مجتمع هاي ورزشي، توجه برخي از حاضران را جلب کرد.
غلامپور براي احوال پرسي نزد قاليباف رفت، اما شهردار تهران، دروازه بان سال هاي دهه 60 و 70 تيم ملي فوتبال را نشناخت که غلامپور هم خودش را معرفي کرد.
غلامپور با حکم "مصطفي آجرلو" رييس تربيت بدني شهرداري تهران به سرپرستي يکي از مجموعه هاي ورزشي تازه تاسيس منطقه هشت تهران منصوب شده است.

** قاليباف در يکي از کتابخانه هاي تازه تاسيس شرق تهران از سالن مطالعه خواهران اين کتابخانه هم بازديد کرد.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم آذر 1387ساعت 6:39  توسط اعضا هیئت تحریریه | 
كشورهاي عضو شوراي همكاري خليج فارس توسعه و حمايت از بنگاه هاي كوچك زودبازده را به عنوان راهبرد اصلي در ايجاد اشتغال انتخاب كردند
به گزارش روابط عمومي وزارت كار و امور اجتماعي در پايان بيست و پنجمين همايش وزيران كار و امور اجتماعي كشورهاي عربي عضو شوراي همكاري خليج فارس اعلام شد كه حمايت از بنگاه هاي كوچك زودبازده بايد به عنوان يكي از سياست هاي بنيادين ايجاد اشتغال براي جوانان و كاهش بيكاري مدنظر قرار گيرد
همايش دوحه خواستار ايجاد يك راهبرد واحد براي اجراي اين سياست شد تا از اين طريق را براي ايجاد اشتغال و كاهش بيكاري هموار شد
تلاش جدي كشورهاي يادشده براي بومي سازي طرح هاي اشتغال و جايگزيني تدريجي نيروي كار بومي در برابر افزايش مستمر نيروي كار خارجي از يك سو ونبود آمادگي و بي علاقگي اتباع بيكار اين كشورها بويژه جوانان به اشتغال در بخش هاي حرفه اي و خدماتي از ديگر سوي ، اين كشورها را برآن داشته تاسياست حمايت از بنگاه هاي كوچك زودبازده را اتخاذ كنند
برقراري جايزه ها سالانه براي تكريم و تشويق صاحب موفق ترين بنگاه كوچك زودبازده و همچنين توصيه به كشورهاي عضو براي توافق بين وزارتخانه هاي كار وامور اجتماعي ، صنايع و آموزش به منظور حمايت از اين گونه بنگاه ها از ديگر مصوبات همايش وزيران كار وامور اجتماعي كشورهاي شوراي همكاري خليج فارس در دوحه بود
همايش وزيران كار وامور اجتماعي و اقتصادي و بازرگاني كشورهاي عربي در قطر نيز اوايل هفته پيش همين سياست را به عنوان دستوركار همايش اقتصادي اجتماعي سران عرب كه قرار است ژانويه در كويت برگزار شود ، اعلام كرد
شوراي وزيران كار وامور اجتماعي كشورهاي عربي خليج فارس همچنين دفتر اجرايي اين شورا مكلف كرد تا مطالعات خود را براي تهيه پيش نويس قانون كار واحد براي ارايه به اجلاس آينده اين شورا را تكميل نمايد
اين كشورها در تلاش هستند تا يك قانون كار واحد براي اجرا در شش كشور عضو تدوين شود
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر 1387ساعت 3:23  توسط اعضا هیئت تحریریه | 
كشورهاي عضو شوراي همكاري خليج فارس توسعه و حمايت از بنگاه هاي كوچك زودبازده را به عنوان راهبرد اصلي در ايجاد اشتغال انتخاب كردند
به گزارش روابط عمومي وزارت كار و امور اجتماعي در پايان بيست و پنجمين همايش وزيران كار و امور اجتماعي كشورهاي عربي عضو شوراي همكاري خليج فارس اعلام شد كه حمايت از بنگاه هاي كوچك زودبازده بايد به عنوان يكي از سياست هاي بنيادين ايجاد اشتغال براي جوانان و كاهش بيكاري مدنظر قرار گيرد
همايش دوحه خواستار ايجاد يك راهبرد واحد براي اجراي اين سياست شد تا از اين طريق را براي ايجاد اشتغال و كاهش بيكاري هموار شد
تلاش جدي كشورهاي يادشده براي بومي سازي طرح هاي اشتغال و جايگزيني تدريجي نيروي كار بومي در برابر افزايش مستمر نيروي كار خارجي از يك سو ونبود آمادگي و بي علاقگي اتباع بيكار اين كشورها بويژه جوانان به اشتغال در بخش هاي حرفه اي و خدماتي از ديگر سوي ، اين كشورها را برآن داشته تاسياست حمايت از بنگاه هاي كوچك زودبازده را اتخاذ كنند
برقراري جايزه ها سالانه براي تكريم و تشويق صاحب موفق ترين بنگاه كوچك زودبازده و همچنين توصيه به كشورهاي عضو براي توافق بين وزارتخانه هاي كار وامور اجتماعي ، صنايع و آموزش به منظور حمايت از اين گونه بنگاه ها از ديگر مصوبات همايش وزيران كار وامور اجتماعي كشورهاي شوراي همكاري خليج فارس در دوحه بود
همايش وزيران كار وامور اجتماعي و اقتصادي و بازرگاني كشورهاي عربي در قطر نيز اوايل هفته پيش همين سياست را به عنوان دستوركار همايش اقتصادي اجتماعي سران عرب كه قرار است ژانويه در كويت برگزار شود ، اعلام كرد
شوراي وزيران كار وامور اجتماعي كشورهاي عربي خليج فارس همچنين دفتر اجرايي اين شورا مكلف كرد تا مطالعات خود را براي تهيه پيش نويس قانون كار واحد براي ارايه به اجلاس آينده اين شورا را تكميل نمايد
اين كشورها در تلاش هستند تا يك قانون كار واحد براي اجرا در شش كشور عضو تدوين شود
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر 1387ساعت 3:23  توسط اعضا هیئت تحریریه | 
سرويس با خبرنگاران حوزه -ابراهيم عليزاده-ايسنا:

وزير كار و امور اجتماعي از اختصاص 20 درصد از منابع بنگاه‌هاي زودبازده به بخش كشاورزي خبر داد و در مورد حداقل مزد سال آينده كارگران عنوان كرد كه اين ميزان اسفندماه امسال اعلام مي‌شود.

دکترمحمد جهرمي ـ وزير كار و امور اجتماعي ـدرمورد موضوع توسعه اشتغال روستايي كه يكي از موضوعات مطرح در اجلاس امسال سازمان بين‌المللي كار (ILO) بود گفت: در اين زمينه كه چه ميزان تاكنون در روستاها شغل ايجاد شده است آماري ندارم اما برنامه‌ريزي مفصلي براي توسعه اشتغال روستايي از طريق ارتقاء بهر‌ه‌وري و آموزش‌هاي فني‌و حرفه‌اي دنبال مي‌كنيم.

وي ادامه داد: خوشبختانه بيش از 20 درصد منابع بنگاه‌هاي زودبازده در بخش كشاورزي است و نتايج اين موضوع نيز خوب بوده و شرايط به گونه‌اي شده كه در بسياري از روستاها نيروي كار ساده كم دارند.

جهرمي در مورد فعاليت‌هاي اين وزارتخانه در مورد تعيين حداقل دستمزد سال آينده كارگران اظهار كرد: جلسات تخصصي و بررسي تخصصي در اين زمينه برگزار شده و پيگير اين موضوع هستيم.

وي از اعلام مزد سال آينده كارگران در اسفند ماه امسال خبر داد و در پاسخ به اين سوال كه پايداري بنگاه‌ها نيز در اين تعيين مزد كارگران مورد توجه قرار مي‌گيرد؟ خاطرنشان كرد: اين موضوع در قانون كار است و شرايط اقتصادي معنايش همين است كه ما با توجه به شرايط اقتصادي بخش‌هاي مختلف و نرخ تورم اين مزد را اعلام كنيم.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر 1387ساعت 3:16  توسط اعضا هیئت تحریریه | 
سرويس با خبرنگاران حوزه -ابراهيم عليزاده-ايسنا:

وزير كار و امور اجتماعي از اختصاص 20 درصد از منابع بنگاه‌هاي زودبازده به بخش كشاورزي خبر داد و در مورد حداقل مزد سال آينده كارگران عنوان كرد كه اين ميزان اسفندماه امسال اعلام مي‌شود.

دکترمحمد جهرمي ـ وزير كار و امور اجتماعي ـدرمورد موضوع توسعه اشتغال روستايي كه يكي از موضوعات مطرح در اجلاس امسال سازمان بين‌المللي كار (ILO) بود گفت: در اين زمينه كه چه ميزان تاكنون در روستاها شغل ايجاد شده است آماري ندارم اما برنامه‌ريزي مفصلي براي توسعه اشتغال روستايي از طريق ارتقاء بهر‌ه‌وري و آموزش‌هاي فني‌و حرفه‌اي دنبال مي‌كنيم.

وي ادامه داد: خوشبختانه بيش از 20 درصد منابع بنگاه‌هاي زودبازده در بخش كشاورزي است و نتايج اين موضوع نيز خوب بوده و شرايط به گونه‌اي شده كه در بسياري از روستاها نيروي كار ساده كم دارند.

جهرمي در مورد فعاليت‌هاي اين وزارتخانه در مورد تعيين حداقل دستمزد سال آينده كارگران اظهار كرد: جلسات تخصصي و بررسي تخصصي در اين زمينه برگزار شده و پيگير اين موضوع هستيم.

وي از اعلام مزد سال آينده كارگران در اسفند ماه امسال خبر داد و در پاسخ به اين سوال كه پايداري بنگاه‌ها نيز در اين تعيين مزد كارگران مورد توجه قرار مي‌گيرد؟ خاطرنشان كرد: اين موضوع در قانون كار است و شرايط اقتصادي معنايش همين است كه ما با توجه به شرايط اقتصادي بخش‌هاي مختلف و نرخ تورم اين مزد را اعلام كنيم.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر 1387ساعت 3:16  توسط اعضا هیئت تحریریه | 
سرويس با خبرنگاران حوزه -علي قاسمي -خبرگزاري مهر
رئيس مرکز تحقيقات و تعليمات حفاظت و بهداشت کار وزارت کار وامور اجتماعي گفت: براساس آمارهاي موجود، سالانه 270 ميليون نفر از مردم جهان دچار حوادث ناشي از کار مي شوند.
علي مصريان در خصوص ميزان پيشرفت آموزشهاي پيشگيري حوادث ناشي از کار و رشد آن نسبت به سال گذشته گفت: در سال جاري با برنامه ريزيهاي به عمل آمده در اين بخش بيش از 100 درصد رشد حاصل شده است.

رئيس مرکز تحقيقات، تعليمات و بهداشت کار وزارت کار و امور اجتماعي اظهار داشت: در سال گذشته 80 هزار نفر ساعت آموزش ايمني و پيشگيري حوادث ناشي از کار داشتيم که اين رقم در سال جاري تا کنون به 150 هزار نفر ساعت افزايش يافته است.

مصريان در بخش ديگري از سخنانش ارائه آموزش هاي تخصصي ايمني در کنار آموزشهاي عمومي ايمني براي نيروي کار را از برنامه هاي اصلي وزارت کار در اين حوزه اعلام کرد و بيان داشت: در بخش عمومي، مباني و اصول ايمني و همچنين بهداشت کار به کارگران آموزش داده مي شود.

وي دوره هاي تخصصي ايمني و بهداشت کار را در قالب تشکيل کميته هاي حفاظت فني و بهداشت کار ويژه کارفرمايان اعلام کرد وافزود: اهميت اين مباحث به حدي زياد است که سازمان جهاني کار برنامه هاي ويژه اي را براي کاهش حوادث ناشي از کار و افزايش ضريب ايمني در کارگاهها پيشنهاد مي کند.

اين مقام مسئول در وزارت کار و امور اجتماعي گفت: سالانه 2 ميليون و 200 هزار نفر در جهان جان خود را بر اثر حوادث ناشي از کار از دست مي دهند.

مصريان ميزان اتفاقات و حوادث ناشي از کار را در جهان سالانه 270 ميليون حادثه اعلام کرد و اظهار داشت: آمار بين المللي حاکي از آن است که 160 ميليون نفر در جهان داراي بيماريهاي مختلف شغلي هستند.

وي ياد آور شد: کارگران ساختماني داراي بيشترين ميزان حوادث ناشي از کار هستند به نحوي که از هر 3 کارگر ساختماني يک نفر دچار حادثه مي شود و به طور کلي شدت حوادث در اين بخش بيشتر از ساير بخشها است.

رئيس مرکز تحقيقات، تعليمات و بهداشت کار وزارت کار و امور اجتماعي بخش ساختمان را داراي 30 درصد حوادث ناشي از کار مي داند که متاسفانه 16 درصد از ان نيز منجر به فوت کاگر مي شود.

مصريان از هزينه 4 درصدي سود ناخالص جهاني در سال براي حوادث ناشي از کار خبر داد و گفت: اين رقم از سوي سازمان جهاني کار اعلام شده است که در ايران از سوي سازمان تامين اجتماعي به عنوان غرامت پرداخت مي شود.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر 1387ساعت 3:15  توسط اعضا هیئت تحریریه | 
سرويس با خبرنگاران حوزه -علي قاسمي -خبرگزاري مهر
رئيس مرکز تحقيقات و تعليمات حفاظت و بهداشت کار وزارت کار وامور اجتماعي گفت: براساس آمارهاي موجود، سالانه 270 ميليون نفر از مردم جهان دچار حوادث ناشي از کار مي شوند.
علي مصريان در خصوص ميزان پيشرفت آموزشهاي پيشگيري حوادث ناشي از کار و رشد آن نسبت به سال گذشته گفت: در سال جاري با برنامه ريزيهاي به عمل آمده در اين بخش بيش از 100 درصد رشد حاصل شده است.

رئيس مرکز تحقيقات، تعليمات و بهداشت کار وزارت کار و امور اجتماعي اظهار داشت: در سال گذشته 80 هزار نفر ساعت آموزش ايمني و پيشگيري حوادث ناشي از کار داشتيم که اين رقم در سال جاري تا کنون به 150 هزار نفر ساعت افزايش يافته است.

مصريان در بخش ديگري از سخنانش ارائه آموزش هاي تخصصي ايمني در کنار آموزشهاي عمومي ايمني براي نيروي کار را از برنامه هاي اصلي وزارت کار در اين حوزه اعلام کرد و بيان داشت: در بخش عمومي، مباني و اصول ايمني و همچنين بهداشت کار به کارگران آموزش داده مي شود.

وي دوره هاي تخصصي ايمني و بهداشت کار را در قالب تشکيل کميته هاي حفاظت فني و بهداشت کار ويژه کارفرمايان اعلام کرد وافزود: اهميت اين مباحث به حدي زياد است که سازمان جهاني کار برنامه هاي ويژه اي را براي کاهش حوادث ناشي از کار و افزايش ضريب ايمني در کارگاهها پيشنهاد مي کند.

اين مقام مسئول در وزارت کار و امور اجتماعي گفت: سالانه 2 ميليون و 200 هزار نفر در جهان جان خود را بر اثر حوادث ناشي از کار از دست مي دهند.

مصريان ميزان اتفاقات و حوادث ناشي از کار را در جهان سالانه 270 ميليون حادثه اعلام کرد و اظهار داشت: آمار بين المللي حاکي از آن است که 160 ميليون نفر در جهان داراي بيماريهاي مختلف شغلي هستند.

وي ياد آور شد: کارگران ساختماني داراي بيشترين ميزان حوادث ناشي از کار هستند به نحوي که از هر 3 کارگر ساختماني يک نفر دچار حادثه مي شود و به طور کلي شدت حوادث در اين بخش بيشتر از ساير بخشها است.

رئيس مرکز تحقيقات، تعليمات و بهداشت کار وزارت کار و امور اجتماعي بخش ساختمان را داراي 30 درصد حوادث ناشي از کار مي داند که متاسفانه 16 درصد از ان نيز منجر به فوت کاگر مي شود.

مصريان از هزينه 4 درصدي سود ناخالص جهاني در سال براي حوادث ناشي از کار خبر داد و گفت: اين رقم از سوي سازمان جهاني کار اعلام شده است که در ايران از سوي سازمان تامين اجتماعي به عنوان غرامت پرداخت مي شود.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر 1387ساعت 3:14  توسط اعضا هیئت تحریریه | 
سرويس با خبرنگاران حوزه -ناديا صمدي -خبرگزاري موج:معاون وزير كارو امور اجتماعي اعلام كرد: به منظور ساماندهي وضعيت اشتغال اتباع بيگانه، روند صدور پروانه كار موقت اتباع بيگانه از تاريخ 27آبان آغاز و در تاريخ 15دي به اتمام مي‏رسد.


حميد حاجي عبدالوهاب معاون توسعه اشتغال وزارت كار تصريح كرد‌: اتباع بيگانه در صورتي كه در موعد مقرر نسبت به دريافت پروانه كار موقت خود اقدام نكنند غير مجاز شمرده مي‏شوند.
وي ادامه داد‌: كارفرمايان در قبال استفاده از اين نيروي غير مجاز براي مرتبه اول به ميزان پنج برابر حداقل دستمزد و براي مرتبه دوم به زندان محكوم مي‏شوند.
عبدالوهاب در ادامه تعداد اتباع بيگانه غير مجاز افغاني را در كشور 300 هزار نفر اعلام كرد و افزود‌: هم اكنون 10 هزار و 300 نفر از اتباع خارجي غير افغاني به صورت قراردادي و مجاز در شركت‏هاي ايراني شاغل هستند.
معاون توسعه اشتغال وزارت كار در بخش ديگري از سخنان خود ساماندهي وضعيت اشتغال اتباع بيگانه را موجب توسعه امر اشتغال دانست و خاطرنشان ساخت: با ساماندهي وضعيت اشتغال اتباع بيگانه در كشور، تقريبا نيروي كار ايراني جايگزين نيروي كار خارجي در كشور مي‏شود.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر 1387ساعت 3:13  توسط اعضا هیئت تحریریه | 
سرويس با خبرنگاران حوزه -ناديا صمدي -خبرگزاري موج:معاون وزير كارو امور اجتماعي اعلام كرد: به منظور ساماندهي وضعيت اشتغال اتباع بيگانه، روند صدور پروانه كار موقت اتباع بيگانه از تاريخ 27آبان آغاز و در تاريخ 15دي به اتمام مي‏رسد.


حميد حاجي عبدالوهاب معاون توسعه اشتغال وزارت كار تصريح كرد‌: اتباع بيگانه در صورتي كه در موعد مقرر نسبت به دريافت پروانه كار موقت خود اقدام نكنند غير مجاز شمرده مي‏شوند.
وي ادامه داد‌: كارفرمايان در قبال استفاده از اين نيروي غير مجاز براي مرتبه اول به ميزان پنج برابر حداقل دستمزد و براي مرتبه دوم به زندان محكوم مي‏شوند.
عبدالوهاب در ادامه تعداد اتباع بيگانه غير مجاز افغاني را در كشور 300 هزار نفر اعلام كرد و افزود‌: هم اكنون 10 هزار و 300 نفر از اتباع خارجي غير افغاني به صورت قراردادي و مجاز در شركت‏هاي ايراني شاغل هستند.
معاون توسعه اشتغال وزارت كار در بخش ديگري از سخنان خود ساماندهي وضعيت اشتغال اتباع بيگانه را موجب توسعه امر اشتغال دانست و خاطرنشان ساخت: با ساماندهي وضعيت اشتغال اتباع بيگانه در كشور، تقريبا نيروي كار ايراني جايگزين نيروي كار خارجي در كشور مي‏شود.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر 1387ساعت 3:13  توسط اعضا هیئت تحریریه | 
معاون برنامه ريزي استانداري ايلام از برگزاري جشنواره كارآفرينان برتر خبر داد.
مهندس فرجي بر لزوم همكاري تمامي دستگاه هاي اجرايي در برگزاري اين جشنواره تاكيد كرد و گفت : معرفي الگوهاي برتر به جامعه موجب گسترش فرهنگ آفريني مي شود .
وي همچنين گفت : به منظور توسعه كيفي ، بنگاه هاي زودبازده بايد طرح تمام شماري بنگاه ها اجرا شود.
در اين جلسه محمدجواد محمدي رييس سازمان كار و امور اجتماعي استان ايلام به ارائه گزارشي از عملكرد دستگاه هاي اجرايي استان در ارتباط با تمام شماري بنگاه هاي اقتصادي زودبازده و كارآفرين پرداخت و اعلام كرد 90 درصد طرح هاي استان تمام شماري شده است.
وي هدف از اجراي طرح تمام شماري بنگاه هاي اقتصادي زودبازده و كارآفرين را دستيابي به آمار و اطلاعات صحيح و وضعيت بنگاه هاي اقتصادي زودبازده و كارآفرين در نظر ميزان جذب تسهيلات و اشتغالزايي ذكر كرد.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر 1387ساعت 3:11  توسط اعضا هیئت تحریریه | 
معاون برنامه ريزي استانداري ايلام از برگزاري جشنواره كارآفرينان برتر خبر داد.
مهندس فرجي بر لزوم همكاري تمامي دستگاه هاي اجرايي در برگزاري اين جشنواره تاكيد كرد و گفت : معرفي الگوهاي برتر به جامعه موجب گسترش فرهنگ آفريني مي شود .
وي همچنين گفت : به منظور توسعه كيفي ، بنگاه هاي زودبازده بايد طرح تمام شماري بنگاه ها اجرا شود.
در اين جلسه محمدجواد محمدي رييس سازمان كار و امور اجتماعي استان ايلام به ارائه گزارشي از عملكرد دستگاه هاي اجرايي استان در ارتباط با تمام شماري بنگاه هاي اقتصادي زودبازده و كارآفرين پرداخت و اعلام كرد 90 درصد طرح هاي استان تمام شماري شده است.
وي هدف از اجراي طرح تمام شماري بنگاه هاي اقتصادي زودبازده و كارآفرين را دستيابي به آمار و اطلاعات صحيح و وضعيت بنگاه هاي اقتصادي زودبازده و كارآفرين در نظر ميزان جذب تسهيلات و اشتغالزايي ذكر كرد.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر 1387ساعت 3:11  توسط اعضا هیئت تحریریه | 
استاندار بوشهر گفت : آسيب شناسي طرح هاي نيمه تمام به منظور بررسي و رفع علل و عوامل كم تحركي در اين بخش ضروري است.
ابوطالب شفقت در نشست وضعيت طرح هاي اشتغالزايي استان بوشهر افزود : مسئولان مكلفند براي رفع مشكل بيكاري و توسعه اشتغال از اجراي طرح هاي نيمه تمام اشتغالزايي حمايت كنند.

وي اضافه كرد: از آنجا كه بيكاري بر مسايل مهم اجتماعي و اقتصادي از جمله ازدواج ، مسكن ، توسعه ، تجارت و بازرگاني و صنعت تاثيرات منفي زيادي دارد مسئولان بايد بطور ويژه براي ايجاد اشتغال پايدار اقدام كنند
شفقت با بيان اينكه اساس فعاليت هاي ،كشاورزي است اظهار داشت : بي رغبتي جوانان به فعاليت در بخش كشاورزي و استقبال نكردن آنان از اين بخش باعث كاهش سطح اشتغال در بخش كشاورزي شده است.

وي گفت : مديران بخش اشتغال بايد طرح ها و شيوه هاي جديد براي افزايش اشتغال در استان ارايه كنند
شفقت ادامه داد: همچنين رفع مشكلات سرمايه گذاران در چارجوب قوانين در دستور كار مسئولان قرار گيرد.
استاندار بوشهر با تاكيد بر تقويت بخش هاي تجارت ، كشاورزي و صنعت در استان بوشهر افزود : جهت گيري چشم اندازها و سياست هاي دستگاه هاي اجرايي متولي بخش اشتغال بايد تدوين شود .
وي خواستار تدوين برنامه ريزي كوتاه ، ميان و بلندمدت براي رفع مشكل اشتغال شد.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر 1387ساعت 3:9  توسط اعضا هیئت تحریریه | 
استاندار بوشهر گفت : آسيب شناسي طرح هاي نيمه تمام به منظور بررسي و رفع علل و عوامل كم تحركي در اين بخش ضروري است.
ابوطالب شفقت در نشست وضعيت طرح هاي اشتغالزايي استان بوشهر افزود : مسئولان مكلفند براي رفع مشكل بيكاري و توسعه اشتغال از اجراي طرح هاي نيمه تمام اشتغالزايي حمايت كنند.

وي اضافه كرد: از آنجا كه بيكاري بر مسايل مهم اجتماعي و اقتصادي از جمله ازدواج ، مسكن ، توسعه ، تجارت و بازرگاني و صنعت تاثيرات منفي زيادي دارد مسئولان بايد بطور ويژه براي ايجاد اشتغال پايدار اقدام كنند
شفقت با بيان اينكه اساس فعاليت هاي ،كشاورزي است اظهار داشت : بي رغبتي جوانان به فعاليت در بخش كشاورزي و استقبال نكردن آنان از اين بخش باعث كاهش سطح اشتغال در بخش كشاورزي شده است.

وي گفت : مديران بخش اشتغال بايد طرح ها و شيوه هاي جديد براي افزايش اشتغال در استان ارايه كنند
شفقت ادامه داد: همچنين رفع مشكلات سرمايه گذاران در چارجوب قوانين در دستور كار مسئولان قرار گيرد.
استاندار بوشهر با تاكيد بر تقويت بخش هاي تجارت ، كشاورزي و صنعت در استان بوشهر افزود : جهت گيري چشم اندازها و سياست هاي دستگاه هاي اجرايي متولي بخش اشتغال بايد تدوين شود .
وي خواستار تدوين برنامه ريزي كوتاه ، ميان و بلندمدت براي رفع مشكل اشتغال شد.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر 1387ساعت 3:9  توسط اعضا هیئت تحریریه | 
سرويس با خبرنگاران حوزه -نصيري -- خبرگزاري ايسکانيوز

وزير کار و امور اجتماعي تاکيد کرد: مشکل اصلي توليد در کشور ميزان بهره وري است و اميدواريم که بهره وري موضوع اول کشور شود.


دکترسيد محمد جهرمي، با اشاره به کم بودن ميزان بهره وري در توليد کشور خاطرنشان کرد: ما بايد بتوانيم از تمامي منابع کشور به بهترين نحو استفاده کنيم و من فکر مي کنم با توجه به برنامه چهارم توسعه و همچنين برنامه هاي آينده موضوع بهره وري موضوع محوري کشور قرار گيرد.
وي با اشاره به ارايه تسهيلات به بنگاه ها زود بازده تصريح کرد: مجوزي براي ايجاد بنگاه ها صادر نمي شود مگر اينکه در اولويت کامل باشند و نسبت به ديگر طرح ها مزيت بهتر و بيشتر داشته باشند.
دکترجهرمي با اشاره به اينکه بنگاه هاي کوچک و زودبازده مدل هاي مختلفي در جهان دارند، خاطرنشان کرد: مدل بنگاه ها در کشور بهتر از ديگر کشورها جواب داده است چون چند گروه بنگاه ها به صورت سينماتيک با هم يکسان است.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر 1387ساعت 3:8  توسط اعضا هیئت تحریریه | 
سرويس با خبرنگاران حوزه -نصيري -- خبرگزاري ايسکانيوز

وزير کار و امور اجتماعي تاکيد کرد: مشکل اصلي توليد در کشور ميزان بهره وري است و اميدواريم که بهره وري موضوع اول کشور شود.


دکترسيد محمد جهرمي، با اشاره به کم بودن ميزان بهره وري در توليد کشور خاطرنشان کرد: ما بايد بتوانيم از تمامي منابع کشور به بهترين نحو استفاده کنيم و من فکر مي کنم با توجه به برنامه چهارم توسعه و همچنين برنامه هاي آينده موضوع بهره وري موضوع محوري کشور قرار گيرد.
وي با اشاره به ارايه تسهيلات به بنگاه ها زود بازده تصريح کرد: مجوزي براي ايجاد بنگاه ها صادر نمي شود مگر اينکه در اولويت کامل باشند و نسبت به ديگر طرح ها مزيت بهتر و بيشتر داشته باشند.
دکترجهرمي با اشاره به اينکه بنگاه هاي کوچک و زودبازده مدل هاي مختلفي در جهان دارند، خاطرنشان کرد: مدل بنگاه ها در کشور بهتر از ديگر کشورها جواب داده است چون چند گروه بنگاه ها به صورت سينماتيک با هم يکسان است.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر 1387ساعت 3:8  توسط اعضا هیئت تحریریه |